Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A vizsgálatom eredménye P2...

A vizsgálatom eredménye P2 citologia és hpv jelei akinek volt már ilyen milyen kezelést kaptatok,és mit jelent igazából?

Figyelt kérdés

2020. szept. 17. 13:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Erre nincs "kezelés", műteni lehet később, ha szükség lesz rá. Én idén estem át ezen. Érdemes lenne elmenned HPV tipizálásra, hogy kiderüljön, van-e okod aggódni.
2020. szept. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A citológiához tudok hozzászólni. A P2 teljesen normális eredmény. Éppen ezért semmit sem kell vele csinálni. A HPV-t kérdezd meg az orvostól.
2020. szept. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Megyek az orvoshoz persze csak addig is szerettem volna tudni akinek már volt ilyen mit mondtak.
2020. szept. 17. 13:46
 4/13 anonim ***** válasza:
A P2 nem rossz, minden aktívan nemi életet élő nőnek az van.
2020. szept. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
4%
Utolsó ez nem így van, aktív nemi élettel P1 értékem van. A P2 gyulladásra utal a levett kenetben. Orvos nem magyarázta el? Menj magánúton, ott jóval alaposabbak.
2020. szept. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A P2 a normális citológia, esetleges gyulladást mutat, P1 nagyon keveseknek van. A HPV jelei sem jelent semmit, tipizálást lehet kérni. Ez önmagában semmilyen kezelést nem igényel, P3-as értékkel szoktak sűrűbb kontrollt nézni.

... Mármint régen, a PAP teszt mára elavult a legtöbb helyen már nem ezt írják a leletekre.

2020. szept. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A P2 nem gyulladás. Az az átlagos, normális eredmény felnőtt nőknél. P1 nagyon ritka.
2020. szept. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
6: Igen, nekem se írtak, mondtak már semmi ilyet évek óta. Csak annyit, hogy negatív, nincs semmi baj, tennivaló.
2020. szept. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
0%
Magánorvoshoz jártok, aki részletesen tájékoztat mindenről? Hiába pontoztok le, nekem nőgyógyászom elmagyarázta p0-tól p5-ig mi mit jelent. A p2 enyhe gyulladásra utal (leucocyták és hystiociták jelenélétére) melyet kezelni kell, majd következő ciklusban ovulációkor újabb citológia és ott kiderül mi a helyzet, javul-e, ha igen, akkor nincs további teendő.
2020. szept. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
0%
Kiegészíteném annyival, hogy az éptől eltér, de nem utal rosszindulatú elváltozásra, de kezelni kell.
2020. szept. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!