Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Melyik lactobacillus hüvelykap...

Melyik lactobacillus hüvelykapszulát ajánlanátok? A ti orvosotok melyiket szokta javasolni?

Figyelt kérdés

Hüvelygomba gyanújával csinàlt az orvosom egy kenetvételt, ami egyébként negatív lett, de azt mutatta hogy kevés a lactobacillus flóra. Így azt javasolta az orvosom, hogy most egy ideig minden menstruáció után használjak valamilyen hüvelyflóra helyreállító kúpot. Ő a gynofluort javasolta, de azt mondta hogy tulajdonképpen bármi jó.

Nem is nagyon akarok ezzel sokat variálni, de gondoltam hátha van valakinek hasznos tippje ezügyben.

Egyébként a gynofluor 6 napos kezelés és nem bánnám ha olyat ajánlanátok ami rövidebb :)

Köszönöm!



2020. szept. 21. 12:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon jó a Lactofeel - bár hét napos. :)

Amit még próbáltam az az Idelyn Beliema Effect, de az tíz darabos.

Szerintem érdemes elhasználni. :)

Minden jót!

2020. szept. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igazából tényleg mindegy melyiket használod. Nekem pl javasolták már a lactinelle-t, de használtam többször a gyniphilust is.
2020. szept. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a doki a Lactinellet ajánlotta, de az is 10 napos.
2020. szept. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Laktofeel.
2020. szept. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem véletlenül nem rövidebbek a hüvelyflóra helyreállító programok. De ez a 7-10 nap csak egy jobban megborult flóránál áll, pl. egy gombaölővel kezelt fertőzés után. De szájon át szedett több napos antibiotikum kúra után csak 3 hét a bélflóra helyreállítás és mellé minimum 1 hét a hüvelyflóra. Viszont menstruáció után már 3-4 nap alatt helyreáll a rendszer.

A Beliema effect és a Vagilact-Q 10 db tabletta egy dobozban - emlékeim szerint, és csak este alkalmazható, másnap meg vizes oldatban távozik a hüvelyedből. Mindkettőben van tejsav és lactobacillusok is. A Gynophilus pedig kapszulás kiszerelésű, tehát nincs hordozóanyag, tehát nem folyik ki nagy mennyiségben a hüvelyedből és reggel, este, gyakorlatilag bármikor alkalmazható. 14db/doboz, baktériumkultúrát tartalmaz és a megerősítésére prebiotikumot.

Olyat nem vennék, amiben van valamilyen fertőtlenítő/baktériumölő adalék is, mert valahogy ellentmondásosnak tűnik nekem, ha épp vissza akarom telepíteni a jó baktériumokat.

A Lactofeel-ben csak tejsav van, hasonlóak a Micovag, Génia 92. Ez is nagy mennyiségű folyadékként távozik a hüvelyből.

2020. szept. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Gynophilus Restore, 2 darabos. Négy nap után felhelyezni a másodikat, így nyolc napig tart a kezelés, viszont lehet mellette szexuális életet élni.
2020. szept. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!