Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Spirált milyen gyakran érdemes...

Spirált milyen gyakran érdemes cseréltetni illetve ellenőrizni?

Figyelt kérdés
Amióta engem meg öcsémet megszült, nem foglalkozott vele még ellenőrzés szinten. Mondta hogy tudja hogy mennie kellene de szerintem már szégyenli, hogy nézhet ki vagy nemtudom. Most se megy nyáron hiába mondtam neki . F19, anyu 44
2010. aug. 7. 21:37
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Erre én is kíváncsi lennék..
2010. aug. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hasonló helyzetben vagy? Én anyuért aggódom mert hát ez így van neki kb. 15 éve:(
2010. aug. 7. 22:00
 3/7 anonim válasza:
89%
Spirált 4-5 évente ajánlatos levetetni orvosok szerint. Évente ellenőriztetni. Persze vannak kivételek. Nekem hét év után szedték le. De tudok olyat akinek ennél tovább is fent volt. Embere válogatja. Lehet belőle probléma is, szerencse kérdése. Azért el kell menni orvoshoz évente mindenképpen!
2010. aug. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%
Első vagyok. Nálunk is anyunak van spirálja. Én is aggódok miatta.
2010. aug. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Utolsó: Hát nemtudom hogy lesz-e baja belőle de mondtam neki hogy menjen el inkább, szerintem fél megmutatni. Vagy már attól fél hogy valami baj van.

Most nyárra ígérte de nem lett belőle semmi!

2010. aug. 7. 22:10
 6/7 margoz ***** válasza:

3 gyerekes anyuka vagyok,az első fiam után spirált raktak fel,mert nem akartam fogamzásgátló tablettát szedni,mikor akartam a második gyereket,levették,5év után.A második fiam születése után ismét spirált kértem,majd 12.évután ismét gyereket akartam,és ujra levették.Ha nincs semmi gond,nem kell cseréltetni,minek?A spirál olyan mint a fogamzásgátló tabletta,akinek bevált az használja,aki allergiás rá vagy begyuladt a méhe az nem használja.

Mindkettönek van elönye és hátránya,nem szabad azt mondani hogy ez vagy az a jó,mindenkinek más.Az biztos hogy évente elkell menni ellenöriztetni és egyúttal a rákszürést is el végzik.A harmadik gyerek után felajánlották hogy elkötik a petevezetéket,igy a védekezésem megoldott,

2010. aug. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
sztem már rég kiszedethetné, lassan amúgy sem lesz fogamzóképes.
2010. aug. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!