Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miként hozható összefüggésbe...

Miként hozható összefüggésbe szimmetrikus oldal (borda alatti) fájdalom és a női ciklus?

Figyelt kérdés

Majdnem 2 éve jelentkezett először olyan tünetem, hogy éles fájdalom hasított az oldalamba szimmetrikusan. Ez fokozatosan rosszabbodott, egyre gyakoribb volt, és egyre fájdalmasabb.

A végén már olyan szintű, hogy megmozdulni nem tudtam a fájdalomtól, és nagyon erős (vényköteles) fájdalomcsillapítót szedtem rá.


Egy idő után azonban összefüggésbe tudtam hozni a ciklusommal, ovulációs, és menstruációs időszakban jelentkezett, illetve akkor volt gyakori.

Nőgyógyászok mindig hülyén néztek rám, amikor ezt a kettőt összefüggésbe hoztam, szerintük semmi köze nem lehet a kettőnek egymáshoz. Természetesen voltak tippjeink a háziorvossal, pl. vesekő, ciszta stb. de egy nagyon alapos hasi ultrahang megcáfolt minket.


Végül az fájdalmas menstruációmra elkezdtem fogamzásgátlót szedni, immár harmadik hónapja. Mióta gyógyszert szedek, azóta ez a kétoldali fájdalom se jelentkezett többé.

Ez arra engedett következtetni, hogy a megfigyelésem a peteérési és mensi időszakkal nem tipp volt, hanem tény.


Szerintetek a két dolog miként állhat összefüggésbe egymással?


2020. okt. 19. 17:27
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!