Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hüvelygyulladásra hidrogén-per...

Hüvelygyulladásra hidrogén-peroxid?

Figyelt kérdés

Az volna a kérdésem, hogy használt-e már valamelyikőtök, hüvelygyulladásra hidrogén-peroxid 3%-os oldatot? Már több, mint 2 éve fennáll ez a diagnózis, és ahány nőgyógyász, annyiféle készítményt ír fel, de csak találgatnak. Legutóbb ezt ajánlotta valaki, a hidrogén-peroxidos oldattal való hüvelyöblítést, vagy abba tampont mártani és felhelyezni.

Mit gondoltok? Köszönöm a válaszokat!



2020. okt. 21. 10:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyél hülye, és ne csináld.
2020. okt. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Sunshinedoll ***** válasza:
100%
Nem! Menj el nőgyógyászhoz, kérj tenyésztés, anitibiotikum rezisztenciát nézessétek meg, egyébként meg figyelj oda a megfelelő étkezésre, mert nagyon sokat számít, illetve a partnert is kezeljétek.
2020. okt. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Voltam citológián, de az nem mutatta ki konkrétan hogy mi okozza a gyulladást, csupán a meglétét jelzi. A nőgyógyász azt gondolja, hogy valamilyen baktérium, a sok közül...Számos hüvelykúp létezik, ami egyben vírus, gomba, baktérium, trichomonas pusztító, de nem tudom melyik lehet a leghatékonyabb, illetve utána mindenképp szükséges-e pl Lactinelle, a hüvelyflóra helyreállításához? Partnerem nincsen, így ez nem jöhet szóba, hogy ilyen úton kapnám el.
2020. okt. 21. 11:46
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha 2 év alatt nem múlik el kérj tenyésztést, hogy specifikus kezelést kapj. Ne kezdj kísérletezni. Milyen gyógyszert írtak fel?
2020. okt. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mar ez most komoly, hogy ket eve talalgat az orvos? Allami? Egy maganrendeles ara semmi ahhoz kepest. Es ez nagyon, de nagyon nem elhanyagolhato dolog.
2020. okt. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Állami igen, és mindig máshoz kerülök, aki épp rendel. Anno Betadine hüvelykúpot kaptam, most Macmiror hüvelykúpot írt fel, Dalacinos antibiotikumos krémet, szájon át bevehető antibiotikumot, de az előző pl. egyszerű vény nélkül kapható Lactinelle-t...
2020. okt. 21. 12:16
 7/10 Sunshinedoll ***** válasza:
59%

A Macrimor Canidára, Trichomonasre meg baktériumra is jó, bár anno nekem pont nem segített. Ezért érdemes tenyésztést kérni és megnézni az antibiotikum rezisztenciát, nem pedig találgatózni.


A kezelés után érdemes lehet probiotikumos kúpot használni, hogy visszaálljon a hüvelyflóra.

2020. okt. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Sunshinedoll ***** válasza:
Macmiror*
2020. okt. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#5 Nem csak az államiban, a magánban is találgatnak, és ránézésre írnak fel hasztalan kúpokat, szájon át szedhető gyógyszert, abból is csak 4 darabot, így kínoztak engem hónapok óta. KÖNYÖRÖGNI kell nekik, hogy csináljanak egy tenyésztést, ami még csak bent sincs az alap vizsgálatban magánban, minimum 10000 Ft plusz, pedig a vizsgálat részét kéne képeznie. Ezek a kókler nőgyógyászok arra játszanak, hogy minél többször menj vissza, és minél több pénzt hagyj ott. Valahol 27000 Ft egy teljes STD, valahol 40000 Ft, pedig nagyon ajánlott lenne a szexuálisan aktív felnőtteken egy ilyen szűrés is, ezek is okozhatnak gombához hasonló tüneteket. Egyik helyen, pl. a Platán Magánklinikán Zalaegerszegen 3000 Ft egy sima tapintásos emlővizsgálat. Érted? 3000 Ft egy csöcsörészés, aminek benne kéne lennie az alap vizsgálatban! Ezek csak a pénzre hajtanak, nem a gyógyításra. Ha betegen tartják az embert, akkor többször megy vissza, és többet tudnak róla legombolni. Meg amúgyis, nem a páciensnek kéne kérnie a kenetvételt, az orvosnak kéne eldöntenie, hogy ezzel a módszerrel lehet a legjobban meghatározni a kórokozót. Mégse használják. Mégis ránézésre írnak fel minden szir-sz@rt, hogy rohadnának meg! És rengeteg nő szenved ilyesmivel. Ez a sok gyulladás majd szépen elzárja a petevezetéket, a petevezeték átjárhatósági vizsgálat pedig ismét egy rakat pénz, valahol 100000 Ft-ért csinálják. Néhol egy sima nőgyógyászati vizsgálat 35000 Ft, a kontroll se sokkal kevesebb, és akkor még alaposan ki se vizsgálnak, mert ez csak egy alap, ráadásul nem elég egyszer-kétszer elmenni. Nagyon túl vannak árazva. Ez egy biznisz. Még hogy nincs orvos, az legtöbb ott van magánban, és tömi a zsebét. Sztk-ban pedig szinte semmit sem csinálnak, de magánban se hagyd magad, szinte rá kell parancsolni, hogy csinálja már meg ezt, meg amazt. Olvassatok utána, hányan szenvednek hasonlóval, és velük milyen hanyagok voltak a nőbányászok. Rengeteget olvastam a témában, és rengeteg sztorit olvastam már.


Én orvosról orvosra jártam 2,5 évig, minden vackot kipróbáltattak velem, csak a pontos diagnózist nem állapították meg. Most talán találtam egy olyan dokit, aki tényleg ki akarja deríteni, hogy mi bajom van. Ez egy nőgyógyász-endokrinológus orvos. Nekem is állandó hüvelygyulladásom van, folyásom, irritáció, ezen kívül magas TSH és magas tesztoszeronszintem van, nemrég volt pajzsmirigy és hormonális vérvételem, ezért kell az endokrinológus, hogy ezt beállítsa, és lehet ez összefügg a hüvelyem mikrobiomjával, azért van folyton fertőzésem és gyenge hüvelyflórám. Az Intim Klinikára jelentkeztem dr. Balogh Illés Gyulához, jeleztem, hogy sürgős lenne, remélem végre a sok kínlódás után ő segít. Egy próbát megér!


Hogy konkrétan a kérdésedre is válaszoljak, korábbi orvos Betadine oldattal mosott ki, mikor gyulladásom és gombám volt, szóval azt lehet, és higított tejsavval szabad még irrigálni, semmi mással. Hidd el, én is sokat kísérletezgettem, sok barom tanácsot kipróbáltam, a legtöbb csak árt. A pontos okot kell kideríteni, és arra kell a megfelelő gyógymódot alkalmazni/használni. Sima mezei orvos nem csinál semmit, olyat próbálj keresni, aki gyulladások, fertőzések kezelésében jártas, ezt jó esetben megemlítik a neten az adatlapjukon. Akár próbáld ki, akihez én is fogok menni!

febr. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Találtam más magán nőgyógyászokat is, akik gyulladásokkal, fertőzésekkel foglalkoznak, de össze-vissza rendelnek, egyik nap ebben a rendelőben, másik nap egy másikban, a menzesz napokkal is számolni kell, és nekem egyben endokrinológus is kellett, azért említettem őt. A telefonban mondta is, hogy az előzőeknek alaposan ki kellett volna vizsgálniuk. Sajnos tapasztalat nélkül nem merek konkrét orvost javasolni, mert eddig csak rosszakkal találkoztam, akik nem alaposak. Dr. Ujházy András népszerű ilyen téren, de nem ismerem. De egyébként minden nőgyógyásznak le kellene tudnia venni kenetet, amit tenyésztésre küld, jól mondom? Ha a rákszűrést meg tudják csinálni, akkor ezt is, csak határozottnak kell lennie, hogy végre derítse mi pontosan a bajodat, és azt kezelje is, ne csak találgasson és szórakozzon!


Úgyhogy ti se csesszétek le az embert, főleg, ha soha nem volt ilyen bajotok, inkább ajánljatok normális, kedves, alapos nőgyógyászt! A "Menj orvoshoz!" duma NEM SEGÍTSÉG! Ha ajánlatok egyet, az már az. Nem tudom, ti mit csinálnátok a sokadik kiakadás és kudarc után, hogy egyik orvos se hajlandó minimálisan meghallgatni és odafigyelni, nemhogy segíteni. Ti mentek az éves rákszűrésre, ami 5 perc alatt megvan, örültök a jó eredménynek és kész, nekünk meg tönkremegy az önbizalmunk a sokadik sikertelen kúpos kúra után, fáj és kellemetlen érzés, és nem tudjuk, kihez forduljunk. Na ilyenkor nézném meg, ti mit csinálnátok!

febr. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!