Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Elhúzódó menstruáció, és...

Elhúzódó menstruáció, és barnás folyás, mi lehet rá a megoldás? Többi lent.

Figyelt kérdés

Olyan problémám van, hogy a menstruációm elhúzódik akár 2 hétig is. Ezelőtt 7 napig tartott, és ennyi. Viszont olyan 14 éves koromban elkezdődött egy olyan, hogy több hónapot kimaradt, akár félévet is,aztán megjött tartott 7 napig,és hónapokig megint semmi. Nem mentem orvoshoz, mert nem hiányzott egyáltalán, hogy minden hónapban vérezzek, amit már bánok. Olyan 10 hónapja van az, hogy mindem hónapban megjön. Kezdetben nem is bántam ezt, és nem is volt probléma VISZONT! betétről váltottam tamponra. Azóta van az, hogy nagyon sok barnásfolyás jön menstruáció előtt, és után is, a menstruációm pedig átlagban 10 napig legalább tart. Előző hónapban tartott kb 12 napig, előtte is vagy 1 héttel már jött a barnásfolyás, és miután elmúlt a menstruációm, végig következő menstruációig jött a barnásfolyás. Egyre rosszabb a helyzet, minden hónapban! Természetesen elment nőgyógyászhoz, nem talált semmit, vérzéscsillapítót írt fel, tablettát és cseppet, annyiban segített, hogy alig vérzek, viszont most is már 9. napja tart. Elküldött vérvételre, amit a menstruáció 3. napján kell elvegezni, viszont nem mertem megcsináltatni, mert olyan rendszertelen az egész ciklus, hogy megjön, de másnap csak barnásfolyás van, aztán megint vérzés..Ezt azért kell megcsinálni, mert fogamzásgátlót akar felírni. Az lenne a kérdésem, hogy okozhatta ezt a tampon? Illetve, olvastam, hogy cickafark és palástfű tea segíthet ebben, ez valóban így van? Meg, hogy ne mossuk ott lent, csak vízzel, illetve heti 2-3x intimlemosóval.

Nem ellenzem a fogamzásgátlót sem, ha esetleg az segítene. Teljesen tanácstalan vagyok, van párom, de így nyilván nem lehet szexuális életet élni sem, nem akarom, hogy emiatt menjen tönkre a kapcsolatom is.

Adjatok valamit tanácsot, vagy aki hasonló problémával küzdött, neki mi segített?

19 éves vagyok.



2020. okt. 28. 00:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A barna folyás is vér, csak lassan jön és kémia folyamatok miatt vàltozik a színe

A tamponnak semmi köze hozzá.

Az intim mosakódak sem.

Menj el a vérvételre, és menj màsik dokihoz.

2020. okt. 28. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Másik orvos! Lehetőleg olyan, aki endokrinolgus is, vagy lehet külön is, hormonális problémád van. A fogamzásgátló nem old meg semmit, csak abban segít, hogy ne látszódjon. A vérvétel meg fontos, mindenképp menj el.
2020. okt. 28. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
23%
PREMENS venynelkul kaohato tabit szedtem minden nap es fel ev szedes utan(nem draga!! ,gyogynoveny tartalmu!!) pontosan megjovo 3-4 napos ciklusaim vannak. Ezeken a napokon kivul pecsetelo verzes nincs
2020. okt. 28. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!