Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ditinell fogamzásgátló elkezdé...

Ditinell fogamzásgátló elkezdése miatti elhúzódó menstruáció?

Figyelt kérdés

Hétfőn jött meg a menstruációm, és ahogy az orvos mondta, aznap be is szedtem az első tablettát. Minden rendben is volt. Szombaton kellett volna abbamaradni a menstruációmnak, ugyanis 6 napnál tovább még sosem tartott. Ma hétfő van és még mindig menstruálok, de nem csak pecsételő vérzés, hanem olyan, mint amikor amúgy is menstruálok. Ma fel is hívtam a nőgyógyászom és mondta, hogy ez amiatt van, hogy ennek a gyógyszernek nagyon alacsony a hormontartalma számomra, holnap már ne is vegyem be, tartsak 7 nap szünetet, ő pedig ír fel egy másik gyógyszert.

Tudom, hogy ezekre az orvos is választ fog adni, viszont eléggé rágódom rajta, szóval ha valakivel fordult már elő hasonló,mondhatna valami biztatót.

Ha holnap már nem veszem be a tablettát, akkor hány nap múlva fog megszűnni a vérzés?



2020. szept. 28. 15:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen hülye tanácsot sem hallottam még. Első hónapban baromi gyakori az ilyesmi, nincs értelme havonta se váltogatni a tablettákat, legalább 3 hónap kell, hogy kiderüljön, jó-e, nem hogy hetente....
2020. szept. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Első hónapban végig véreztem második levélnél már beáll. Az első doboz gyógyszernél egyébként gyakori ez. Ritka az ha nem vérzel. Akkor szokták lecserélni amikor 3 hónap alatt sem áll be.

Amúgy az én orvosom is akkora észlény volt.

2020. szept. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kicsit megnyugodtam 😊 még mindig tart, de továbbra is csak pecsételő
2020. okt. 1. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!