Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Képtelen vagyok elviselni...

Képtelen vagyok elviselni tovább, amit a mestruáció előtt és alatt érzek, el lehet valahogy biztonságos úton mulasztani az egészet?

Figyelt kérdés
Elég súlyos mentális beteg vagyok, Borderline személyiségzavarom és súlyos depresszióm van, a mestruáció előtt olyan extrém dührohamaim és sírógörcseim vannak, amiket már képtelen vagyok elviselni. Alapvetően is nagyon rosszul vagyok, de menszesz előtt egy héttel már Tényleg képes lennék ölni is…Nemsokára meg fog jönni, most úgy érzem holnap telefonálok, kihívom a mentőket és megmondom nekik hogy vigyenek be a pszichiátriára... Már nem tudok Több xanaxot magamba tömni. Gyerekem sem lehet szóval nekem az sem lenne gond, ha örökre elmúlna.
2020. nov. 1. 00:23
 1/10 anonim ***** válasza:
55%

Ha műtéti úton eltávolítják a petefészkedet és a méhedet, akkor soha többet nem lesz menstruációd.


Vannak injekciós kezelések, amik átmenetileg elmulasztják.

2020. nov. 1. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt az orvosoddal kene megbeszelned, valami megoldas csak van. Elmulni akkor mulna el orokre, ha eltavolitanak a mehed es a petefeszkeidet. Azt viszont nem hiszem, hogy csak ugy “kipakolnanak”, mert akkor gyakorlatilag elkezdesz klimaxolni, es a klimax szintentartasa erdekeben olyan 55-60 eves korodig gyogyszereket kene szedned. Ez sem jobb, gondolom mar igyis szedsz eleget, ez szerintem megoldhatatlan lenne.
2020. nov. 1. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
48%
Inkább hagyd abba a gyógyszerszedés, már bocs, de pont éppen ezektől a vegyi mérgektől kergültél meg, nem a havi bajodtól. A gyógyszerszedők mind szellemileg be vannak zombulva, a gyógyszermaffiának az orvostársadalommal karöltve csak egy célja van: minél több drogot eladni az embereknek, nem véletlen ontja a TV a sok drogreklámot és nem véletlenül támogatja az állam ezt az ipart, ebből jön be a legtöbb adó nekik is, a legjövedelmezőbb üzlet az országban az emberek meggyőzése hogy betegek, a gyógyszarokra való rászoktatás és függőség kialakíttatása, mert ez még az olajiparnál is több profitot termel.
2020. nov. 1. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Milyen mutet?! Hormonalis gyogyszer van ra.
2020. nov. 1. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%
Már egy egyszerű fogamzásgátló is rengeteget segítene neked.
2020. nov. 1. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
17%
Mondjuk a dührohamaid a Xanaxtól vannak, de szedd csak nyugodtan...
2020. nov. 1. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
49%

#6! Ritka nagy marhaságot írsz!

Vettél már be Xanaxot? Gondolom nem, mert akkor ülnél az ablaknál, bámulnál ki, a nyálad meg folyna, úgy megmujítana. Dehogy lennél te tőle agresszív!

2020. nov. 1. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát nyilván nem fogom megcsonkítani magam és kivetetni a méhemet meg a petefészkeimet… Remélem nincs is olyan orvos, aki ezt megcsinálná. Évekkel ezelőtt volt már olyan, hogy majdnem egy évig nem menstruáltam, az is mentális gondokra vezethető vissza és extrém stresszre. Most sokkal rosszabb állapotban vagyok,De persze most hogy már teljesen kikészít a mestruáció, minden hónapban rendszeresen megjön és soha nem marad ki…Én is valamilyen hormonkezelésre gondoltam, Nem tudom hogy ez mennyire lehet biztonságos.
2020. nov. 1. 13:48
 9/10 anonim válasza:
Biztos van rá gyógyszeres kezelés, ha csak a nemváltoztatásra gondolunk... De ebben a témában nem vagyok annyira tájékozott, remélem sikerül megoldást találnod, pokoli lehet így 😞
2020. nov. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
68%

Nagyon sajnálom a betegséged, sajnos sejtem min mész keresztül, van a családtagom, aki szintén mentális betegséggel küzd. :(


Beszélj a pszichiátereddel és a nőgyógyászoddal együttesen, biztos vagyok benne, hogy van megoldás a problémádra.


Ettől függetlenül van olyan nő ismerősöm aki megszakítás nélkül szedi a fogamzásgátló tablettát, így nem menstruál. Orvosi felügyelettel teszi mindezt, nem hízott meg, de neki most olyan élethelyzete van, hogy nem fér bele ugyanez a szenvedés havonta..


Szóval járj utána, ha ennyire megvisel akkor megéri.

2020. nov. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!