Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mikortól kezdődhet az ovuláció?

Mikortól kezdődhet az ovuláció?

Figyelt kérdés

Kicsit összezavarodtam. Amikor megjön a menstruáció és tart pl 7-8 napig (akinek ugye hosszabb), akkor miután elmúlik a vérzés, barnázás stb akkor kezdődik a felkészülés az ovulációra majd megérik a petesejt, vagy amikor megjön akkortól?

Tudom, hogy butácska kérdés de szeretném tudni, mivel 1,5 éve jött meg és ilyenkor még rendezetlen, kimarad (múlt hónapban is kimaradt, azelőtt volt, augusztusban meg megint nem) és hogy nagyjából be tudjam lőni mikorra várjam és számítsam hogy késik.



2020. nov. 4. 14:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Így nem tudod kiszámolni. Egy ciklus a menstruáció 1. napjától a következőt megelőző napig tart, mivel neked nem rendszeres, ezért csak átlagot tudsz nézni, érdemes naptárban vezetni. Csak azokat a hónapokat vedd figyelembe, amikor menstruáltál. Ha ilyen 8db volt az évben 8-al oszd el.

Az ovuláció csak védekezés/teherbe eséskor számít. Ezt visszafelé kell számolni, peteéréstől menstruációig tart a luteális fázis, ami állandó 13-15 nap. Ami azt jelenti, hogy rendszeres, de nem pontos 21-35 napos ciklusban mindig más időpontra esik.

2020. nov. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm :)

Azért 2-3 év után már be fog állni és a naptár szerint nagyjából pontos lesz?

Csak mert idén tavasszal volt minden hónapban, aztán késett, majd kimaradt, pedig már azt hittem beállt :/

2020. nov. 4. 20:56
 3/5 anonim ***** válasza:
Remélhetőleg igen. A pár nap csúszás később sem baj, de a havi kimaradások ennyi idő alatt már valószínűleg el fognak múlni.
2020. nov. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Rendben, az elég zavaró ha kimarad mert akkor nem tudom hogy mikor fog érted :/
2020. nov. 4. 22:20
 5/5 anonim ***** válasza:
Nyilván, ha tudod hogy 2-3 nap a különbség, azt megszokja az ember, de egy hónapig attól félni, hogy esetleg nem veszed észre, az nagyon rossz.
2020. nov. 4. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!