Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan lehet segíteni a...

Hogyan lehet segíteni a felfázottság/ diszkomfort érzeten? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Azzal a problémával küzdök, hogy többször is felfázva érzem magam, de valójában nem vagyok. Főleg a menstruáció közeledtével, vagy közben szokott a legrosszabb lenni. Ilyenkor kellemetlen, égőhöz hasonló diszkomfort érzésem van lent, sokszor fáj vizelés közben vagy után, valamint amikor ezek a tünetek rosszabbodnak, sokszor lever a víz vagy ráz a hideg hullámokban. Nagyon rossz és sokszor megnehezíti a hétköznapjaimat. Már mondtam ezt egyszer egy nőgyógyásznak, aki azt mondta, hogy ezzel sajnos nem tudok mit tenni, csak azt, hogy sok vizet iszok, mert a hormonváltozások miatt van. Viszont a napokban menstruáció nélkül is tapasztaltam. Van másnak is ilyen problémája? Tényleg sehogy nem lehet kezelni?

2020. nov. 4. 20:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Dehogynem lehet kezelni, azonnal valts orvost. El tudom kepzelni, hogy mas temakban is milyen lehet a hozzaallasa :/ A felfazast lehet, es kell is kezelni, semmifele diszkomfort erzetnek nem kellene lennie. Altalaban antibiotikumot szoktak felirni egyebkent. Kiegeszito kezelesnek lehet szedni/inni tozegafonyat, vizhajto teakat, de ezek onmagukban sokszor nem elegek, ezert kell gyogyszer.
2020. nov. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Urológushoz kell menni ezekkel a problémákkal.
2020. nov. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Az elsőhöz: mikor ilyen problémával fordultam hozzá, akkor megvizsgált és azt mondta hogy egyáltalán nem vagyok felfázva, szóval úgy érzem magam de nem a felfázás az oka. De hát akkor úgy tűnik mégis lehet kezelni valahogy:( Csak most ezekben az időkben elég nehéz orvoshoz járkálni sajnos, pedig tényleg elég kellemetlen tud lenni ez az egész, főleg, hogy rendszeresnek mondható.

2020. nov. 4. 22:27
 4/8 anonim ***** válasza:

De hogyan vizsgalt meg? Vizelettenyesztes volt? Vagy csak megnyomkodta a hasad, aztan kozolte, hogy nem vagy felfazva?

Mar pedig ez hugyuti fertozes jele, sajnos en is kuzdok vele, tudom milyen szar.

2020. nov. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Vizelettenyésztés nem volt, csak rutinvizsgálat, ultrahang meg ilyesmik. És ha tényleg fertőzés, mi lehet annak az oka hogy rendszeresen menstruáció előtt és közben van jelen? Akkor szokott a legrosszabb lenni, mert amúgy is eléggé megvisel engem, viszont most pont fordítva volt. Ahogy a menzeszem elment, úgy jelentek meg ezek a tünetek. Ilyenkor csak vagy a wc-n bírok ülni, vagy egy meleg vizes palackkal a lábam között, mert máshogy megőrülök:( valahogy nem találkoztam még senkivel aki ehhez hasonló tünetekkel küzdött
2020. nov. 4. 22:40
 6/8 anonim ***** válasza:
A felfázás nem nőgyógyászati probléma, hugyúti fertőzés, menj el urológushoz, vagy kérj beutalót a háziorvosodtól vízelet tenyésztésre.
2020. nov. 5. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Ugyanezekkel a problémákkal küzdök, borzasztóan kellemetlen, viszont nekem volt egy felfázásom és azóta vannak ezek a tünetek, meg a tus alatt ülök bármeddig, mert a forró víz enyhíti azt a fura és kellemetlen érzést, mihamarabb orvoshoz kell fordulnunk, mindketten!
2021. júl. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Antibiotikum kell.

Lehetőleg Zinnat.

Labor is jó lenne, meg vizelet vizsgálat is . (pl.van-e fehérje a vizeletben)

A laborban CRP értéket kell nézni. 10 felett gyulladásra utal.

2021. aug. 9. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!