Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mellkas fájdalom, mitől?...

Mellkas fájdalom, mitől? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Voltam kardiológiai vizsgálaton, szív ultrahangon, és szerencsére semmi bajom. Megis most visszajött amit mar tapasztaltam máskor, hogy faj a mellkasom. Van hogy nem is feltétlenül a szegycsontnál/mögött, hanem inkább a torkom felé, és oldalra menet olyan érzésem van mintha oda oda érintgetne valaki egy lapot a mellkasomhoz, mármint ilyen műanyag vagy fém lapot, ami nem hajlik el, ezért megnyomja a mellkasom. Ez tegnap felszökött az állam alatti részbe, de tapasztaltam olyat is hogy elkezdett zsibbadni a bal oldalon az arcom egy egy része, de ez gondolom a bölcsességfogamtól lehet, persze megijedtem, de vettem be algopirint ami ilyenkor segít, es el is múlt tőle. Azonban a mellkas fajasos dolog nem nagyon hozható párhuzamba a foggal, ez miért lehet vajon? Ilyenkor néha így érzem mintha a levegő is be lenne szorulva, ha iszok és diszkréten ki böfögnöm a levegőt akkor jobb. De van hogy így érzem független a levegő szorításától. Valakinek tapasztalatok?

2016. márc. 16. 19:38
 1/3 anonim válasza:
100%
Mivel kizárták, hogy szív eredetű lenne a problémád, ezért gondoltam először arra, hogy talán túlreagálhatod azt, hogy fáj valamely bordaközi izmod. De nem hinném, mivel kisugárzik a mellkas felső részébe, nyelőcsőbe, szájüregbe is a fájdalom. Ezek alapján én a Reflux nevű betegségre gyanakszom(visszaáramlik a gyomortartalom, gyomorsav a nyelőcsőbe). És fontos megemlíteni, hogy könnyen összetéveszthetőek a Reflux tünetei a szívinfarktus vagy az angina pectoris nevű betegséggel. Javaslom, hogy menj el egy gasztoenterológushoz, aki alaposan kivizsgál majd. Sok sikert és jobbulást kívánok! Ha bármi van, írj privátban :)
2016. márc. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) a refluxra már én is gondoltam, néha fáj a gyomorszájam is, és előfordult mar hogy túlsavasodott a gyomrom, es az visszajött. Lehet igazad lehet, és megpróbálok keresni a közéletben egy hozzáértő orvost :) jobb megbizonyosodni róla mint találgatni, de így legalább el tudok indulni egy vonalon! :)
2016. márc. 16. 20:00
 3/3 A kérdező kommentje:
Közelben* :))
2016. márc. 16. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!