Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogyózok (nagyon kevés szénhid...

Fogyózok (nagyon kevés szénhidrát) és most már 4 napja késik a menzeszem, köze lehet a fogyókúrához?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok, kb. 8 éve menstruálok, de még sosem volt ilyen problémám, hogy ennyit késett volna. 2 hete kezdtem el most ezt a diétát, igazából annyi a lényege, hogy nem eszem kenyeret meg szénhidrát tartalmú ételeket (max. reggel egy szelet rozskenyér) és mellé eszek rengeteg gyümölcsöt, zöldséget, húst, tejterméket meg így mindent, ami kell. :) Most egy kicsit már meg vagyok ijedve, ezzel most mit lehet kezdeni? Ja és 2 hét alatt leadtam 7 kg-ot.
2010. aug. 10. 01:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen lehet a szigorú diétáktól.
2010. aug. 10. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha normálisan diétázol, és reggelire tényleg megeszed a kenyeret, meg rendesen húst, nem hiszem, hogy a diéta okozná.


A 2 hét alatt 7 kiló viszont nagyon sok, kivéve ha 250 kiló vagy. Ennyi idő alatt 2 kiló lett volna normális max.

Lógni fog a bőröd és hipp-hopp visszahízod az egészet, ha kicsit is lazítasz a diétán.

2010. aug. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az a 7kg tényleg nagyon soknak tűnik. Még ha ténylegesen el is vagy hízva (tehát legalább 30-40kg felesleg van rajtad), szerintem akkor is max. 3-4kg lenne a normális, amit lefogynál. Sajnos lehet, hogy tényleg ez viselte meg a szervezetedet, és hosszabb távon ez a bőrödnek sem tesz jót.

Nem akarlak semmiről se lebeszélni, mert már az dícsérendő manapság, ha valaki nekiáll fogyózni, de szerintem nem kéne megvonnod semmit sem a szervezetedtől. (Tudom, írtad, hogy azért viszel némi szénhidrátot be, de ez nagyon kevés.) Én azt vallom, hogy egyél mindent rendesen, csak mértékkel. Én is ezt csinálom, és hidd el, így is fogyok. Csak ugye kell a mozgás, különben semmit sem ér az egész.


Egyébként én év elején kezdtem el a fogyózást, és az első 1-2 hónapban pár nappal hamarabb jött meg a menstruációm, de ez valószínűleg csak a hirtelen jött állandó mozgásnak köszönhető. Most is van, ha előtte napokban sokat tornázom/futok stb., akkor 1-2 nappal hamarabb megjön.


(A fogyózásodhoz még ajánlom ezt az oldalt: [link] itt ki tudod számítani, hogy miből mennyi kell a szervezetednek ahhoz, hogy egyáltalán fogyni tudj. Ez alapján betudod osztani a kajákat is magadnak.)

2010. aug. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én kb. 25 kg-ot szeretnék lefogyni, mert most vagyok 75 kg és jó lenne 50 kg-ra lefogyni, mert sajnos a magasságomhoz ennyit kell fognyi, alacsony vagyok, csak 156 cm... :S Szerintetek menjek orvoshoz a menszi kimaradás miatt vagy majd helyreáll magától?
2010. aug. 10. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!