Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nuvaring használatáról lenne...

Nuvaring használatáról lenne pár kérdésem?

Figyelt kérdés

(bocsi, ha neha ékezet nélkül fogok írni)


Szóval tervezek huvelygyurut hasznalni a közeljövőben, és ehhez hátha már itt is választ kapok néhány kérdésre, azoktól akik mar használják ezt:


-ettől nem lehet kapni toxikus sokk szindrómát? Számomra ez fura, mivel pl. a tampontól lehet, a gyűrű meg 3 hétig van fent egyhuzamban..


- amikor fent van a gyűrű, érheti víz belülről a hüvelyt? Nem szoktam irrigálni, meg hüvelyzuhanyt csinálni, de pl. szex után (a spermát kimosni zuhanyzás közben vizes ujjal), ill. ha néha megelőzésképpen is szoktam használni hüvelykúpot (micovag), akkor másnap annak maradványait is kimosom. Befolyásolja ez a kimosás a gyűrű hatását?


-ha kiesik a gyűrű vagy kikerül, akkor miután lemostam, visszatehetem vizesen is, vagy meg kell várnom míg megszárad?


- eléggé tartok a pecsételő/köztes vérzéstől... Még sosem szedtem fog.gátlót,ilyen köztes vérzés mindenkinel elofordul vagy van aki megússza ezt?

Ez mennyire jelentős vérzés, pár csepp? Hallottam már olyat is h 2 hétig non stop vérzett valaki... Gondolom ez sem normális. Meddig számít ez normálisnak egyáltalán?


-van olyan gyógyszer (pl sima fajdalomcsillapito stb), ami befolyasolja a hatását? Tudom h nem a gyomorban szívódik fel, de biztos ami biztos.


-pl. ha pár hét múlva rajovok hogy nekem ez nem jön be es nem akarom tovább használni, akkor enmek van valami menete, vagy egyből kivehetem es majd visszaáll minden?


- Akkor is 7 napos szünetet kell tartani ha a vérzés nem tart 7 napig?


-Nekem a vérzésem el szokott tartani kb. 5-6 napig, ez mennyire szokott lerovidulni?

Ja, és nekem nem szokott erős vérzésem lenni, max 2 napig, de utana elég napi 2-3x is betétcsere,félek hogy ez olyan szinten csökken, hogy kb alig lesz vérzésem...


-vízbázisu sikosito hasznalhato mellette?


-én a Nuvaring és a Laadering gyururol tudok, ahogy látom csak az ár a különbség közöttük, de a legtobben a nuvaringet használják... Ennek mi az oka és mitől fugg hogy a doki melyiket írja fel? Nem szeretnék kiadni rá dupla annyit ha a másik is ugyanolyan jó es a hatóanyaga is ugyanaz...


-ami még nagyon fontos az az, hogy mindenkepp szeretnék még a doki előtt csinaltatni egy vervetelt a trombózis hajlammal osszefuggoen. Viszont a neten tobbet is talaltam (V. Faktor Leiden mutáció , MTHFR-gén C677T, APC rezisztencia, II. faktor G20210A), ezek közül melyiket lenne érdemes elvegeztetni? Utanuk olvastam, de gyakorlatig ugyanarra jók, csak mást vizsgálnak, mindet szükséges lehet elvegeztetni? Nem tudom, csinaltatott-e mar ilyet valaki...


Tudom, hogy sok kérdést tettem fel, azt is tudom hogy ott a betegtájékoztató, és átrágtam már párszor, de nem mindenre kaptam belőle választ. Dokihoz is van már időpontom, de csak 1,5 hónap mulva lesz esedékes... Addig is amire csak tudok, szeretnék választ kapni, hohy tudjak addig is mérlegelni. 21 éves vagyok, bár ez mellékes.



2020. nov. 11. 11:02
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja és még attól is tartok, hogy nyomást gyakorol majd a húgyutakra... A tamponnál nem tapasztaltam ilyet emlékeim szerint (rég használtam), de az úszótamponnál 15 percenként pisilni jártam, olyam szinten nyomást gyakorolt rá. Ez jellemző a gyűrűt használóknál?
2020. nov. 11. 11:03
 2/12 anonim ***** válasza:
32%

Engem nem az izgatna,hogy mi van a gyürüvel, hanem a Hiv, Hepatitis A,B,C,D,E, szifilisz, stb.

Óvszer! Milliokat költenek kampányokra.

A gyerek lehet 18 évesen kirepül otthonról, az AIDS nem.

A barátodat és magadat leteszteltetted?

2020. nov. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ez had legyen a mi dolgunk, kössz az aggódást :) de mi a francot tudsz erről..? Simán lehet, hogy szüzek vagyunk, vagy a korunkból ítélve, ez meg se fordul a fejedben? Vagy nem szüzek, akkor hogy eddig óvszerrel védekezett mindkettőnk, esetleg, hogy már leteszteltük magunkat? Aggódj magad miatt!
2020. nov. 11. 11:21
 4/12 A kérdező kommentje:
Ja, hogy téged nem a gyűrű izgatna.. Még kész szerencse, hogy nem is téged kell hogy izgasson:)
2020. nov. 11. 11:21
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Jópár éve már, de kb 6 hónapig használtam:

- tudtommal nem

- én nem nagyon szerettem felnyúlkálni, mert akkor könnyebben elmozdult a helyéről

- én megszárítottam, de sztem nincs különbség

- nekem nem volt pecsételő vérzésem tőle

- fájdalomcsillapítót szedhettem mellette ugyanúgy

- meg lehet szakítani, anno én se vártam ki a teljes ciklust

- igen

- nekem nem rövidült le, csak sokkal enyhébb volt a vérzés


A többit nem tudom. Személyes tapasztalatom nekem nagyon nem volt jó vele, teljesen megszűnt a libidóm, hüvelyszárazság és hangulatingadozásom volt tőle, ezért hamar abba is hagytam.

2020. nov. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
52%
Te azt irtad, hogy kimosod magadból a spermát! Hogy lehetsz akkor szüz?
2020. nov. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem írtam, hogy kimosom :D ha használnék gyűrűt, akkor kimosnám, és azt se írtam h szűz vagyok, de azt se h nem... Szövegértést lehet gyakorolni.
2020. nov. 11. 12:04
 8/12 A kérdező kommentje:
De annyira jó volna, ha egy retardált hülyegyerek nem az én kérdésem alatt bizonygatná, hogy a nem ő a legélesebb kés a fiókban biztos akad erre jobb hely, thx
2020. nov. 11. 12:05
 9/12 A kérdező kommentje:
Az #5. Válaszolónak pedig köszönöm a segítséget!
2020. nov. 11. 12:16
 10/12 anonim ***** válasza:

Hu megprobalok mindenre valaszolni, amivel tisztaban vagyok:

Elore szeretnem leszögezni, hogy van sajat velemenyem ezzel a fogamzásgátlóval kapcsolatban (is), de törekszem a teljesen objektív leírására es bemutatasara:


Mivel orvosi szilikonbol van, nem ugy mint a tampon, ezert en ugy tudom, hogy nem


Ne nagyon mosogasd, de attol, hogy víz éri nem mosod ki a hatóanyagot belole


Visszateheted vizesen is


Az elso harom honapban gyakori a pecseteles, utana ha nem mulik, nem megfelelő számodra az adott fogamzásgátló es valtani kell, ez igaz lehet a gyűrűre is


Ha hosszan verzel es nem par csepp akkor rogton vissza kell menni a nogyogyaszodhoz


Az antibiotikum az egyetlen ami gyogyszer es hat a fogamzásgátló tablettakra, ezen kivul az ilyen gyogynovenyes cuccok szoktak meg gondot okozni. Nem tudom ez a gyurunel hogy van.


Kivenni nem ajanlott csak 3 het utan. Utana megjön a megvonásos vérzés es ha nem tetszik, akkor nem rakod fel a következőt. Persze abbahagyni barmikor abba lehet, de sokkal jobban megboritod a hormonhaztartasodat. Ha használod bird ki a 3 hetet. Bele nem halsz ha kiveszed, ha valaki trombozist vagy tudoemboliat kap neki is rogton kiveszik, nem veszi be a következő tablettát.

Minden visszaáll-e? Na ez egy nagyon jo kerdes. Vannak szerencsések akik 15 ev tabizas utan egyik percről a masikra visszaallnak normalis kerékvágásba es hallottam olyat is, akinek 5 hónap eleg volt, hogy egy eletre tönkremenjen a hormonhaztartasa. Senki nem tudja ezt elore megmondani. Nagy lutri.


Igen a szunetet meg kell tartani 7 napig. Akkor is védett vagy, tehát felesleges rövidíteni.


Altalanossagban lerövidül es gyengül. Szinten szervezetfuggo, elore senki nem tudja megmondani neked. Van aki tisztasági betettel túléli ezeket a napokat is, van aki meg igyis tampon, betet komboval szenved.


Sikositorol nem tudok nyilatkozni.


Mitol fugg? A gyogyszer lobbitol. Ki melyikert kap pénzt. Amugy a Laadering híresebb kulfoldon, de franciáknál nem is olyan rég 2 19-22 eves lany halt meg tudoemboliaban miatta, nem tudom, hogy be is tiltottak-e, de nagy botrány volt.


A legdragabb es amiben a legtobb fele dolgot nezik az a legmegbízhatóbb. En sem vagyok tisztaban a nevekkel. Csak Leiden mutáció nem eleg! Ez egyre elfogadottabb mar. Nagyon sokaknál negativ Leidennel okozott trombozist a gyogyszer/gyűrű.


+amit nem sokszor hangoztatnak: kevesebb a hormontartalma a gyűrűnek (tabletták es a tapaszok kozul is ezé a legkevesebb) megis 6,5-szeresere növeli a trombozis hajlamot, mikozben a tabletták átlagosan 2-6-szorosara (vannak kifejezetten magas kockazatuak, pedig modernek: Y.z, Yasm..... stb.) a tablettanal legalabb tudod, hogy melyek a rizikosabbak, persze itt meg a majadat, gyomrodat stb. terheled pluszban.

Remélem hasznos volt a válaszom:)

2020. nov. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!