Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek mitől lehet ez?

Szerintetek mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Pár honapja van hogy menstruaciokor illetve előtte és utána pár nappal borzasztóan görcsölök, ovulaciokor is (fog.gátlót szedek így elvileg nem kene hogy ovuláljak). Sötét barna folyás is jellemző mielőtt megjön, hát derék fájás, végbél környéki fájdalom - ami a verzessel elmúlik. Sokszor fájdalmas a szexuális együttlét, néha émelygek/hányingerem és hasmenesem van.


Rengeteg vizsgálaton vagyok túl, néztünk panzsmirigyet, hasi UH-t, inzulint, verkepet és minden rendben.


Felvetettem az orvosomnak az endometriozist, mert olvastam a tüneteiről de azt mondta ezek nem endo tünetek (mindkét orvos ezt mondta akinél voltam), nemes egyszeruseggel kizárta. Én nem vagyok meggyőzve, de ha nem is az, valami kell hogy legyen. Semmit nem találtak a vizsgálatok alatt, meg egy cisztát se. A másik orvosom azt mondta a görcsökre és hányingerre hogy ez egy ilyen fiatal termékeny nőnél normális... kétlem. Főleg, hogy eddig nem volt ilyen.


Tudtok javasolni bármit, merre kene elindulni? Akár magamtól is ha az orvosomra nem számíthatok.


Köszönöm


22L


2020. nov. 16. 17:37
 1/2 Angel3000 ***** válasza:
Szia! A leirásod alapján gyanakszok az Endometriózis jeleire. Az endometrózis egyik fô tûnete a fájdalom, amely pár nappal a menstruáció elôtt kezdôdik, a menszesz közben is tart, ès a havi vèrzès után is megmarad. A menstruáció termèszetes velejárója a fájdalom, azonban ha az kibirhatatlan, esetleg hányinger illetve hányás is jelen van akkor jobban meg kell vizsgálni a problèmádat. A kismedencei fájdalom egy idô után kronikussá válhat, igy nemcsak menstruáció alatt lèp fel, hanem folyamatosan is, a sexuális egyûttlètnèl is jelentkezik. Keress egy jó nevû Nôgyógyászt aki lelkiismeretes! Minden jót!
2020. dec. 29. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm. Épp folyamatban van a dolog, kutakodok valaki olyan után aki nemcsak elveszi a pénzt és elhajt.
2020. dec. 29. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!