Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen hormonmentes fogamzásgá...

Milyen hormonmentes fogamzásgátlást ajánlotok?

Figyelt kérdés

Saját tapasztalatok érdekelnek.

Az óvszer az utolsó, amit használni szeretnénk.



2020. nov. 17. 11:25
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
hormonmentes spirál
2020. nov. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%

Ami hormonmentes, az az óvszer kivételével nem megbízható semennyire sem.

Az elsö által javasolt spirál meg emellett még nem is tesz jó, rengeteg szövödmény, rákosodás a következménye sok esetben, és igen gyakori mellette a terhesség is.

2020. nov. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, a spirált se szeretném. Az orvosom első kérdése az volt, hogy szeretnék-e szülni 4-5 éven belül, mert ha igen, akkor a spirált ne használjam. Illetve a pharmatexet se.
2020. nov. 17. 11:46
 4/9 anonim ***** válasza:

mellékhatásokról nem sokat tudok, de a hormonmentes spirál a hormonális fogamzásgátló tablettával egy szinten van védelmi szempontból (99%)

most van egy viszonylag új is, eza rézgyöngy, sok helyen olvashatsz róla

ezen kivül pesszárium, méhszájsapka, spermiciddel

női és férfi óvszer

termékenységtudat, természetes családtervezés


a legmegbízhatóbb a vazektómia ésa művi meddővé tevés után (ezek sem hormonosok) az óvszer (ffi) és a hormonmentes spirál, illetve ha megtanulod akkor a terékenységtudat (99,4-99,6%)

ezután jön a méhszájsapka (elvileg ez sem olyan egészséges), pesszáium spermiciddel

és végül a női óvszer

2020. nov. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
utolsó: nagyrészt egyetértek veled, egyedül a "termékenységtudat" módszerrel vitatkoznék. Nálam ez az, ami egyáltalán nem müködik, annak ellenére, hogy teljesen szabályos 25 napos ciklusaim vannak. Mégis négy gyerekem közül három akkor keletkezett, amikor semmi esély sem volt rá ez a módszer szerint
2020. nov. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

5-ös wow, hát ez nagyon meglepő

Én még nem ástam magam bele a gyakorlati részéig, csak az elméletet tudom, de nemsokára erre szeretnénk átállni, és én nagyon megbízhatónak gondoltam. Hőmérő, méhnyak és nyákvizsgálat is volt? Nem dolgoztál több műszakban?

A brit NHS is ajánlja fogamzásgátló módszerként, a 99,6%-os megbízhatósággal. Mindig van kockázat, de a 3 gyerek “becsúszása” durva.

2020. nov. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

NEkem is meglepö volt, az orvosom szerint spontán peteérés votl az ok minden esetben.

Nem dogloztam több müszakban, igen stabil volt az életmódom, szóval ez sem játszott szerepet.

A párom viszont egyéb okok miatt csak igen ritkán tudott hazakerülni, havonta-hathetente egyszer, emiatt is tudom, mikor volt az a bizonyos aktus. A doki szerint éppen azért volt a spontán peteérés, mert a ritkán történö és pozitívan várt szex váltotta ki.

De ennek ellenére nem igazán becsúszás volt egyik sem a szó klasszikus értelmében, mert ugyan nem kifejezetten terveztük a gyerekeket, de nem is úgy álltunk hozzá, hogy gond, ha terhes leszek, ha véletlen összejön, akkor örülünk, ha meg nem, akkor várunk még valamennyit.

2020. nov. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Most elbizonytalanítottál. Azt olvastam, hogy nincs spontán peteérés. Mindenesetre köszi, h megosztottad a történetet. Átgondolom akkor még ezt a módszert.
2020. nov. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
78%

nekem a harmadik baba esemény utáni tabletta mellett fogant. nem bántam a babát, és most megírtam.

spirálom is volt, iszonyatosan véreztem mellette. soha többé nem rakattam fel.

2020. nov. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!