Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha a vérképemen a TSH érték...

Ha a vérképemen a TSH érték rendben van,akkor az azt jelenti,hogy pajzsmirigyemmel nincsen gond?

Figyelt kérdés

2020. nov. 22. 14:00
 1/7 anonim ***** válasza:
67%

Nem, ez csak az első szűrő a pajzsmirigy vizsgálaton. De ha rendben van, persze jót jelent, viszont nem zárja ki az összes problémát. Illetve életkortól is függ, hogy mi az ideális érték. Ha nem vagy még nyugdíjas korú, akkor 0,5-2,5 között ideális.

Ha biztosabbat szeretnél tudni, akkor kéne még: ft4, ft3, rt3, antiTPO vizsgálatot és ultrahangot kérni. De ezekre csak szakorvos tud elküldeni. Háziorvos egyedül TSH-t kérhet.

2020. nov. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!43 éves vagyok,az értékem pedig 2,33 akkor elvileg jó.

Pajzsmirigy túlmükődésre gyanakodtam,bàr enyhék a tünetek,de azért utànajàrok.

2020. nov. 22. 14:18
 3/7 anonim ***** válasza:

Csak akkor, ha nincs semmi tüneted. Egy szép TSH mellett is lehet akkora antiTPO-od, azaz autoimmun gyulladásod, mint a ház.

Mint pl. nálam volt. A jó TSH miatt még a családból is mindenki lebeszélt a további vizsgálatokról, de szerencsére kitartottam és kiderült a (nem kis) bajom (mert volt egy tucat tünetem).

2020. nov. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Így van. AntiTPO-val ki tudod zárni, hogy van-e autoimmun eredetű gyulladásod. Ha van panaszod tényleg érdemes. (Nekem pl. minden jó, de alacsony az ft4. Mondjuk nem foglalkozott veke az orvos, úgyhogy kicsit magam ellen beszélek. De úgy gondolom, ezt a 4-5 paramétert együtt érdemes nézetni, több helyen lehet hiba a rendszerben)
2020. nov. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
De amúgy igen. Önmagában ez egy jó érték!
2020. nov. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Nekem pl a tsh jó és megis kicsit meg van nagyobbodva a pajzsmirigyem.
2020. nov. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget!!
2020. nov. 22. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!