Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért csak az egyik mellem...

Miért csak az egyik mellem érzékeny menstruáció előtt?

Figyelt kérdés

Nálam szerintem ez mindig is így volt, a jobb mellem egy picivel nagyobb, ugye senkinek nem egyforma, és nekem amióta menstruálok szerintem mindig is a jobb volt érzékeny, az fájt. De kizárólag ciklushoz köthető fájdalom, egyébként egyik sem szokott, szóval ezzel nincs gond.


A kérdésem, hogy másnak is van így? Nagyon nagyon ritka az, amikor a bal mellembem is érzem, de akkor is csak alig észrevehetően.


Jelentheti ez azt, hogy valami nincsen rendben a bal mellemmel (amelyik nem szokott érzékeny lenni). Kinézetre tök normális, de emiatt úgy érzem kb olyan, mintha le lenne maradva 😅


Mindenhol olyan pms tünetről lehet olvasni, hogy mellfájdalom, de olyankor mindkét mellben közel azonos a fájdalom, sőt, hogy sokszor onnan tudni, hogy nem elváltozás van a háttérben, hogy nem csak az egyik mell fáj...azért elég durva, hogy a jobb mellem már menzesz előtt minimum 1 héttel mindig fáj, feszül, a bal meg ugyanolyan mint alaphelyzetben... Ja, talán még annyit, hogy a jobb mellem külső oldalán mintha egy kicsit tömöttebb szerkezetű lenne a balnál. Bár ez lehet csak amiatt, hogy az a nagyobb... Nem tudom.


Aggódjak? Ha megyek kövi hónapban nőgyógyászhoz, megvizsgáljon?


22/l



2020. nov. 25. 13:57
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja, az kérdés akart lenni, hogy jelentheti-e ez azt, hogy nincs rendben valami a bal mellemmel?!
2020. nov. 25. 13:58
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy az egyben igy van, ahogy leirtad. A jobb mellem gyorsabban nőtt, (legalábbis en ugy láttam /éreztem, mar kiskamaszkent is.. Most 40 vagyok..) ha akarsz elmehetsz es ott megemlitheted az orvosnak. De en egyáltalán nem gondolom kórosnak amiket leirtal.
2020. nov. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hu, ha már egy valakinek is ez van rajtam kívül, akkor megnyugodtam :) te említetted már ezt esetleg az orvosodnak, aki megnyugtatott hogy semmi gond? :) köszi.
2020. nov. 25. 14:07
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a bal szokott fájni, de csak néhány hónapja van ez így, 39 éves vagyok.

Úgyhogy nem vagy egyedül :)

Ha esetleg dokinak megemlíted, megírhatnád, hogy normális-e. De azért remélem :)

2020. nov. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen, epp nemrég voltam szuresen, ott alapbol megvizsgal az orvos total, ha kérem, ha nem. (en maganhoz jarok). Nekem is van olyan ciklus meg most is, h csak a jobb feszul, viszket, hipererzekeny... Pedig van 2 gyerekem is es latod a hormonok dolgoznak ennyi ev távlatából is.

Bar mikor ennyi idos voltam, mint te most, nekem nem tunt fel, h feszul, érzékeny, ilyesmi, mar ugy értem, hogy nem gondoltam, hogy probléma lenne... biztosan emlékszem, h időnket kifejezetten kellemetlen volt az is, ha a polo hozzaert.


Szerintem ne aggódj, de ha ez megnyugtat, kerd meg az orvost, h vizsgalja at a melleid is.

2020. nov. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek! :)
2020. nov. 25. 16:41
 7/8 anonim válasza:
Kerdezz ra a dokinal, valoszinüleg meg fogja nezni minden rendben van-e. Ha szakembertöl hallod, ugyis megnyugtatobb.
2020. nov. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A másik makacsabb
2020. dec. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!