Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit lehet kezdeni az önbizalom...

Mit lehet kezdeni az önbizalom hiánnyal?

Figyelt kérdés

Olyan szinten önbizalom hiányos vagyok, hogy többször is a kapcsolataim rovására ment. Jelen pillanatban ott tartok, hogy magam miatt veszekszem a párommal. Időnként már pánikrohamom van, félek, hogya párom nem fog kitartani mellettem.


19/L



2020. nov. 25. 15:51
 1/4 anonim ***** válasza:
63%
Ha van párod, és még nem hagyott el, akkor vélhetően szeret. Na, ez már önmagában önbizalomra ad okot. Szóval fejben sakkozd le ezt a dolgot.
2020. nov. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
36%

Attól hogy még nem hagyta el a párja, az nem jelenti azt, hogy szereti. Sokan élnek megszokásból/kényszerből kapcsolatban. Szóval a megoldás nem az, hogy a másik embertől tesszük függővé a boldogságunkat, önbizalmunkat, mert egy esetleges szakítás után még rosszabb lesz. Persze fontos a bizalom a másik irányába, de ha saját magát elfogadja, könnyebben el fogja tudni hinni, hogy szerethető.


Kérdező, gondold át, hogy mi az ami nem tetszik magadban. Vannak olyan tulajdonságok, amiken lehet változtatni, amiken pedig esetleg nem tudsz, azt próbáld meg elfogadni. Minden ember más és más, attól hogy nem vagy tökéletes, még lehetsz értékes ember. Próbáld megtalálni a pozitív tulajdonságaidat.


Jó lenne esetleg az is, ha pszichológushoz fordulnál, mert ő jobban tudna segíteni.

2020. nov. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
69%

Nagyon egyszerű a megoldás. Az önbizalomhiány ellenszere az, ha sikereket érsz el, akár apró dolgok is lehetnek ezek. Tehát célok kijelölése és ezeket LEHET teljesíteni. Csak ugye ez nem jön magától, hanem cselekedni LEHET (nem kell, nem muszáj).


Én naponta írok magamnak egy listát, hogy mit fogok teljesíteni az adott napon, ebből látszik az, hogy önbizalomért naponta lehet tenni, hogy ezt fent is tartsd.

Pl

Törölgetés

Porszívózás

Olvasás

Valami újdonság kreálása pl origami készítés, ezt fokozatosan, elsőként egy könnyebbet, aztán egyre-egyre nehezebbeket.

Angol lecke elsajátítás


Ezeket miután megcsinálom pipálom, fokozatosan érdemes építkezni, mert ha 10 napig repülőt hajtogatsz, ugyanazt, abban az esetben már nem tanulsz új dolgot, nem tudsz magadra büszke lenni, hogy "jé, de ügyes vagyok, ezt is megtudtam csinálni" a fizikai része más, a takarítás mondjuk, hiszen itt mindig látszik a végeredmény, a tisztaság, a más fajta légkör.


Tehát, ha rendet teszel a fejedben, abban az esetben közérzeted is rendben lesz, de ez munkával jár és figyelemmel. Eredménye mindenképpen lesz.


Röviden, új dolgokba lehet belefogni, célokat lehet teljesíteni, fokozatosan, könnyűtől a nehezebbig érdemes haladni.


Esetleg még a napi önmegerősítésk reggelente, ezek akkor hatásosak, ha nem hazudsz magadnak, hanem hiteles vagy. Pl Mondhatod azt, hogy "nagyon szorgalmas vagyok, szeretem magamban ezt" közben meg arról szól a napod, hogy nem csinálsz semmit és sorozatokat nézel vagy magadba vagy borulva az ágyba. Ha ezt is csinálod, ettől függetlenül értékeid lehetnek, mondjuk az, hogy kedves vagy és figyelmes, ezt tudod hitelesen kedvelni, mint attitűd.

2020. nov. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
38%

Még egy fontos, lemaradt.

Az önbizalom az nem egységes dolog, lehet valakinek jó az önbizalma a munkájában, párkapcsolatában viszont nem, az érzelmeknek a kifejezésében, kommunikációban, ebben nem érzi magát otthon.

Tehát, érzelmileg úgy tudod növelni az önbizalmadat, ha kimondod a benned megszülető gondolatok és mered vállalni azokat. Például, ezt most tök jó, hogy tudod magadról, hogy magad miatt cseszegeted a párodat. Na, akkor úgy tudnál javítani most ezen, hogy elmondod ezt a párodnak is! Mégpedig konkrétan és nem elmismásolva, hogy talán miattam is van az, hogy most így érzem magamat, meg ilyesmik. Nem erre gondoltam!


Figyelj Béla, tudom azt, hogy most számodra nehéz lehet az, hogy csesztetlek téged, nem szeretném azt, ha a kapcsolatunknak a rovására menne ez, ez részben miattam van, mert nem rakok bele az életembe annyit, amennyit tudnék, ezért az önbizalmam most rottyon van, igyekszem ezen javítani és hu maradni a most kijelentett szavaimhoz! Remélem azt, hogy nem sokára rendezni tudom magamat és így javul a kettőnk közti kapcsolat is. Ezt pedig azért mondom el, mert szeretném azt, hogy tudd, hogy fontos vagy nekem és be is vagyok tojva, nehogy elveszítselek téged, de ez is az önbizalmam miatt van, szóval ez sem a te hibád.


Na, ez egy bátor és következetes hozzáállás volna. Szóval, bátorsággal is jár az önbizalom, azt pedig te döntöd el, hogy miként állsz a dolgokhoz hozzá! Szóval, lehetőséged van, te döntesz, hogy élsz vele vagy sem! Mindezt már tudod, szóval képes vagy javítani a helyzeteden, mert az út ismert, hogy hogyan lehet.

2020. nov. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!