Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Alacsony TSH,magas Anti...

Alacsony TSH,magas Anti Tpo.volt igy valaki? FT3,FT4 rendben. Mit jelenthet ez? A hajam hullik nagyon.

Figyelt kérdés
Orvoshoz jövö hétre van időpontom.

2020. nov. 26. 22:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Pajzsmirigy betegség. Csináltass UH-t is.
2020. nov. 27. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Valamilyen autoimmun gyulladásos folyamat. Most épp túlműköéses fázisban, de ez átcsaphat az ellenkezőjébe. Nagyon eltértek az ertekek?
2020. nov. 27. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A Tsh 0.068, az Antitpo 83.9.
2020. nov. 27. 10:34
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Antitpo szerencsére csak enyhén emelkedett. TSH valóban alacsony. (Mondjuk minden labornak eltérhet valamennyit a referenciatartomanya) Bár megjegyzem terhesség első trimeszterében előfordul, lecsökken. Anélkül, hogy betegség lenne mögötte. Nem tudom, hogy ez illik-e rád. De ha terhes vagy, ha nem, végére kell járni. Jó endokrinológust keress. Ettől hullhat simán a hajad. De még sajnos egy halom más (pl. Női nemi hormok egyensúlytalansága, vashiány, inzulinrezisztencia) dologtól is, amik ráadásul akár egyszerre is jelen lehetnek. (Itt minden mindennel összefügg)
2020. nov. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm segitséged. A vas,progeszteron,ösztrogén rendben. Ezeket nézettem háziorvos javaslatára.És az általános vérkép is rendben. Kedden megyek endokrinológushoz,remélem tud segiteni,mert a hajhullásom borzasztó :(
2020. nov. 28. 08:55
 6/11 A kérdező kommentje:
Ja terhes nem vagyok,épp menzesz 5. Napján voltam vérvételen. :)
2020. nov. 28. 08:56
 7/11 anonim ***** válasza:
Kicsit régi a kérdés, de érdekelne, hogy erre az anti tpo-ra mit mondott neked az endokrinológus? Mert hogy nekem is ennyi, de nekem alulműködésem van picit(gyógyszert szedek rá egy ideje).
2021. febr. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Szia! Sajnos nekem a januári kontrollra minden értékem rossz lett :( komoly túlműködés alakult ki nálam. Most már gyógyszert kell rá szednem.Akkor antitpot nem nézetett,arra azt mondta azegy gyulladást jelez.
2021. febr. 26. 21:03
 9/11 A kérdező kommentje:
De alulmüködéssel a magas antitpo ha jól tudom Hashimoto betegseget jelent. Facebookon van 2 csoport pm.betegeknek,ott sok infó van.
2021. febr. 26. 21:04
 10/11 anonim ***** válasza:
#7 vagyok. Köszönöm a választ. Nekem az ultrahang teljesen negatív, tehát gyulladásom biztosan nincsen. Gyerekkorom óta vagyok alulműköd, arra nem emlékszem, hogy akkor néztek volna Anti tpo-t. Én is tartok a Hashimototól nagyon,abban bízom, hogyvez a minimális emelkedés talán valami mérési hiba...
2021. febr. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!