Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyire normális a laza széklet?

Mennyire normális a laza széklet?

Figyelt kérdés

1 hete volt egy 1napos hasmenésem. Egyetlen napig tartott minden egyéb tunet nélkül (se laz, se fajdalom, stb) , szerintem inkább a stressz okozta, mint étel, mert előtte való napokban nagyon ingerult voltam.


Azóta nem minden nap kell wcre mennem, 2-3 naponta max a reggeli kávé után egyszer. A széklet pedig laza, lágy. (lazább, mint szokott lenni) Nem megy a hasam, nem folyós egyszerűen csak lágyabb, mint általában. Ez mennyire normális? Párom azt mondja, hogy szerinte normális, csak szorongok a wc előtt mindig, túlságosan sokat foglalkozom vele szerinte kozrejatszik az, h panikbeteg vagyok. ☹️ nem eszem másképp, minden úgy van ahogy eddig, nem szedek semmi gyógyszert. Esetleg köze lehet ennek a pmshez v a menstruációnak? Ami még van, hogy nagyon puffadok mensi előtt, de ez nem újdonság, ez régen is igy volt. Mit gondoltok? Eddig sosem volt ilyen.


2020. nov. 29. 10:17
 1/4 A kérdező kommentje:
*egyébként nyáron voltam egy éves orvosi kontrollon es hasi uh-n mindent rendben találtak. (40 éves vagyok)
2020. nov. 29. 10:24
 2/4 Angel3000 ***** válasza:
Szia! Igazad van a párodnak. Menstruáció elött fokozottabb a bèlmozgás! A puffadásod oka, pedig a helytelen táplálkozás illetve kevès testmozgás eredmènye!
2020. dec. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Ne kerülj bele abba az ördögi körbe, hogy nézegeted túlzottan a székletet és komplikálni kezdesz! Én voltam így, mert én is szorongó vagyok és kicsit hipochonder..

Én azt figyeltem meg, hogy összefügg a ciklussal, ahogy kettes is írta. Nekem mensi elején lazább lesz a székletem, sőt, még ovuláció idején is vannak vele furcsaságok, mert akkor is kihatással lehet a bélmozgásra.

Egyébként kajától is nagyon függ, de sosem kakilunk 2 ugyanolyat :D a színe, állaga eltérő lehet ételtől függően.

2021. jan. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szió!

Neked azóta is van ez, okozott problémát? Nem a szorongásodtól volt esetleg?

2021. júl. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!