Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátlótól alakulhat ki...

Fogamzásgátlótól alakulhat ki pajzsmirigy alulműködés?

Figyelt kérdés

2020. nov. 29. 22:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, vagy a jódbeviteleddel van gond vagy autoimmun folyamatok miatt a tested megtámadta a pajzsmirigyed. Az utóbbi népbetegség és nemtől, kortól és fogamzásgátlótól független előfordulhat.
2020. nov. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Akik a fogamzásgátlók szedésével való egészségiügyi visszajelzéseket vizsgálják, számításba veszik ezt a tényezőt is, de nagyon nem valószínű, hogy ez váltotta ki.
2020. nov. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
De igen, alakulhat ki sajnos. Mivel a petefészkek inaktívak, ezért az összeköttetés az agyalapi miriggyel sérül. A pajzsmirigy működését az agyalapi mirigy által termelt hormon biztosítja, szóval ha a lánc bármelyik elemével gond van, akkor annak lehet pajzsmirigy alulműködés a vége. De ez jellemzően akkor mutat tüneteket, amikor valaki abbahagyta a szedését. Nekem volt egy kis enyhe alulműködésem, ami diétával rendeződött pár hónap alatt az abbahagyást követően. Ez egyébként egyáltalán nem ritka dolog, nagyon sok esetben jelentkezik .
2020. dec. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én még szedem, de olvastam, hogy az ösztrogén hozzájárulhat, így fogalmazódott meg bennem a kérdés. Köszönöm a válaszokat.
2020. dec. 1. 14:51
 5/9 anonim ***** válasza:

A harmadik pontosan leírta. Okozhat, se nem szeretik hangoztatni, mert még mindig jobb tabit szedni, mint sorban állni abortusznál, mivel sok pasi nem húz gumit. Meg a gyógyszer lobbi is elég erős. Én kérdeztem rá dokinál, rezzenéstelenül közölte, hogy nem mert a “maiak mennyire alacsony hormontartalmúak”. Aztán elkezdtem kicsit kifejteni, mivel elég sok biológiát tanultam életemben, nem tudott mit mondani, csak, hogy akkor használják gyűrűt, az még kevesebb. Mivel az is felszívódik, ezen a ponton feladtam.

Amíg ilyenek a “jó” magán és állami nőgyógyászok, addig nagyon sok mellékhatásról nem fogunk tudni, és csak fórumokon keresztül kerülnek be a köztudatba.

2020. dec. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én talán egy gyógyszerváltás után kezdtem a Hasimotos tüneteket.:( Nem azért, bárki nem tudna gumit húzni, mert sose volt senkim, hanem hogy görcseim se legyenek.. Most marhára bánom, mert rengeteg energiámat felemészti mind a betegség, mind a vele való kutatás, munka, hogy tünetmentes legyen már végre.
2020. dec. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A hormonrendszerben a hormonok (a hormont termelő belső elválasztású mirigyek) egymás termelődésére is hatással vannak. Ha részletesen érdekel (tudományos szempontból) a kérdés, akkor írd be a keresőbe pl. angol nyelven a számításba jöhető hormonokat, belsőelválasztású mirigyek nevét olyan formában, ahogyan azok egy tudományos cikk címében előfordulhatnak (pl. effect of contraceptive drugs on thyroid disfunction) és felhozza a vonatkozó cikkeket (ha vannak).
2020. dec. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Minden ami ilyen fos gyógyszer, okozhat elhízást, s vele együtt meddőséget.
2020. dec. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg megemeli a Prolaktin t
2020. dec. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!