Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Felsértettem a csiklóm, teendők?

Felsértettem a csiklóm, teendők?

Figyelt kérdés

Tegnap este fürdésnél fogalnam sincs hogyan, törölközés közben valahogy megkarcoltam a hosszú körmömmel, de karcolás helyett egy kis pontban látszódik a sérülés. Tegnap fájt, de ma már egyáltalán nem, egy pici hámsérülésről van szó, látom is h ott lejött a felső réteg. Nem csináltam vele rögtön tegnap semmit, és azóta sem, gondoltam rá ma, hogy bekenem Octenisept spray-vel, de azt inkább tegnap kellett volna azonnal, de nem mertem (hiába van rairva h nyálkahártyán alkalmazható..).


Kérdés: még bekenjem vele, segíhet még vagy már felesleges? Gondolom pár nap és nyoma sem lesz, elfertőződni csak nem fog, hiszen fürdés után történt tiszta kézzel és felületi sérülés.



2020. nov. 30. 19:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
semmit nem kell csinálnod, egy pici sérülés magától is el fog múlni gyorsan
2020. nov. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Igen ám, de aztán nap közben jössz-mész, használod a mellékhelyiséget,

ott nem tudsz fürödni. Használj antibakteriális intim törlőt, fertőtlenítsd gyakran.

2020. nov. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Azulenol, neogranormon.

A cseceemők popsiját is ezzel gyógyítják.

2020. nov. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
30%
Kérj tőle bocsánatot.
2020. nov. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Szerintem torlokendokkel csak irritálnám..
2020. nov. 30. 19:49
 6/9 A kérdező kommentje:
És nekem nem a popsimon van a hámsérülés, hanem nyálkahártyán😅 asszem az elsőnek van igaza, nem piszkálom.
2020. nov. 30. 19:50
 7/9 anonim ***** válasza:
Attol meg nyugodtan mehet ra bepanthen pl.
2020. nov. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha nem fáj és nem gennyesedik be, szerintem se piszláld. Mosdozásnál szárazra törölni ami amúgy is alap.
2020. dec. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Már tegnapra meggyógyult, nyoma sincs, gondolom már ezután se lesz vele semmi,nem nyúltam hozzá, de köszi mindenkinek.
2020. dec. 4. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!