Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van valami baj, vagy ez normális?

Van valami baj, vagy ez normális?

Figyelt kérdés
19 vagyok, 12 éves korom óta menstruálok. A kezdetek óta eléggé összevissza volt, néha 1-2 hónap is kimaradt, valamikor a rendes vérzés helyett, barnás volt. Február óta rendesen megjött minden hónapban, viszont most késett 16 napot, és ilyen rosszul még nem éreztem magam (erős görcsök, hányinger). Lehet el kéne mennem orvoshoz vagy ez normális? Az utóbbi fél évben híztam néhány kilót, odafigyelek az étkezésre, alvásra és nem stresszelek, úgyhogy nem tudom mi lehet a baj.

2020. dec. 1. 12:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Érdemes elmenni orvoshoz, a nem szabályos ciklus, a barnázás hormonzavarra utalhat, a nagyon erős fájdalom pedig valamilyen problémára, pl. myóma, ciszta, endometriózis. Ezek is összefüggnek a hormonokkal.

Persze nem biztos, hogy van bármi bajod. Lehet, hogy ez csak egy rossz hónap volt. De ha máskor is lesz ilyen, akkor mindenképp menj el orvoshoz.

2020. dec. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Rosszul fogalmaztam; majdnem minden hónapban görcsöl a hasam, csak most erősebben.
2020. dec. 1. 13:32
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen, egy alkalommal annyira hogy az ágyból is nehéz volt felkelni, orvos nem mondott semmit hogy bajom lenne most meg megfogamzásgátlót szedek szóval nem fáj semmi (ezzel nem azt mondom hogy nekrd is ez a megoldás legjobb am ha besz~lsz egy nőgyógyásszal)
2020. dec. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!