Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem találom a helyem a világba...

Nem találom a helyem a világban, úgy érzem nem ebbe az életbe kellett volna születnem. Normális ez? További lent. (Más kategóriában már feltettem a kérdést, de rájöttem, ide jobban passzol)

Figyelt kérdés

Szó sincs róla, hogy nem lenne jó életem. Pont ez az, hogy minden okom meglenne a boldogságra. A családi hátteremmel minden oké, a párkapcsolatom tökéletes, vannak barátaim, nincs semmiféle gyógyíthatatlan betegségem és élek. És mégis, egyre inkább úgy érzem, nincs helyem ebben a világban. Egyszerűen nem illek ide. Sosem jöttem ki jól az emberekkel, semmi nem érdekel, ami a velem egykorúakat, nem tudok beszélgetni velük. Sosem volt igazi, mély barátom, inkább csak tessék-lássék haverok. Általános iskolában ki is rekesztettek és gúnyoltak ezért, én meg mindig is úgy éreztem, hogy valami nem stimmel velem. Ha jobban belegondolok, igazából semmi nem érdekel. Rengeteg minden leköt, rengeteg mindent szeretek, de úgy igazán semmit. Szinte mindenben jó vagyok, de úgy igazán semmiben. És ezért céltalan az életem. Minden időmet azzal töltöm, hogy próbálok értelmet keresni az életemnek, de minden kísérlet kudarcba fullad. Pedig most már döntenem kéne. Gimnazista vagyok, és itt az ideje, hogy érettségi tantárgyakat válasszak és eldöntsem, hova akarok tovább menni. Próbálok pillanatról pillanatra élni, de a céltalanság érzete túl gyakran kerít hatalmába. Sokszor annyira felerősödik, hogy sírógörcsöm támad, és legszívesebben véget vetnék az értelmetlenségnek, ami az életem. Egyszerűen azt érzem, hogy rossz világba születtem.

Egy valamit azonban biztosan tudok. Adni szeretnék valamit az emberiségnek, tenni valamit a világért. De nem tudom hogyan. A művészetekben és a tudományokban találom meg leginkább önmagam, de még azok sem fognak meg igazán.

A szerelmemmel beszélgettem már erről, és mint kiderült, ő is hasonlóan érez. Talán ezért is van, de csak vele tudok igazából önmagam lenni, csak vele vagyok felszabadult.

Nem itt kéne lennem, azt hiszem. Normális ez? Vagy pszichológushoz kéne fordulnom?

Kérlek, vegyétek ezt komolyan! Köszönöm



#lélek #értelmetlenség #céltalanság #valami nem stimmel velem
2017. jan. 4. 17:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem vagy egyedül. Tűzz ki olyan célokat, amiket teljesíteni is tudsz. Apránként haladj, és lesz sikerélményed, ami boldoggá tesz.
2017. jan. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Apróbb céljaim vannak, sikereim is vannak, tanulmányi versenyek, kiállítások, nem ez a probléma. Azt nem látom, hogy hova vezet ez az egész. Hogy miért vagyok itt.
2017. jan. 4. 18:25
 3/9 anonim ***** válasza:

De ez dícséretes! Vajon miért nem tudod ezeket a sikereket értékelni? Még nagyobbak az elvárások? Miért?

(Magadnak válaszolj!)

2017. jan. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem az a problémám, hogy nem tudom értékelni a sikereimet. Teljesen félreértettél. Nem vagyok sikertelen, nem érzem magam sikertelennek. A céltalanság és a sikertelenség nem ugyanaz. Céltalan vagyok, mert nem tudom, mit szeretnék kezdeni az életemmel. Mindenki tudja már körülöttem, mindenkinek van elképzelése. De nekem nincs. Mit akarok tenni ha befejeztem a gimnáziumot? Fogalmam sincs.

És nem is csak ez. Mint már leírtam, úgy érzem, hogy nem találom a helyem. Nem tartozom sehová, nincs olyan hely vagy társaság, ahol azt érzem:itt vagyok jó helyen. Mint egy plusz betű a könyvben, egy felesleges elem.

2017. jan. 4. 18:54
 5/9 anonim ***** válasza:
8%
Nem találod a helyed, valami hiányzik... Rengetegen kezdték így az az Istenhez vezető utukat.
2017. jan. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
23%

Nagyon egyszerű racionális választ adok:

Tinédzser vagy és későn érő. A tinédzserek nagy többsége ugyanezt gondolja mint te csak többsége nem adja a közvélemény tudtára. Ez egyszerű biológia. A hormonok rendeződése.

2017. jan. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Sajnos ismerem ezt az érzést, én is benne vagyok már évek óta. Én jövőre fogok érettségizni (szintén gimnázium). Sosem voltak igazi barátaim. Általánosban volt egy nagyon jó cimborám, de ahogy cseperedtünk, úgy világossá vált számomra, hogy milyen is ő valójában, és ezzel véget is ért ez a "barátság". Én alapvetően mindig is céltáblaként szolgáltam az idétlen osztálytársaknak, talán ebből is adódhat az, hogy erős szociális fóbiával küszködök a mai napig. Mint említettem, jövőre nekem is véget ér a suli, egyetemre nem tervezek menni, gyakorlatilag semmi elképzelésem sincs afelől, hogy mi lesz velem pár év múlva. Az egész jövő olyan valószerűtlennek tűnik. Mintha eddig az egész egy bizarr film lett volna, aminek az érettségivel vége szakad, és nincs tovább. Ezek az érzések nap mint nap visszatérnek, egyszer jobb a hangulatom, máskor rosszabb. Én egy dologban látom a kiutat ebből az állapotból, és az az írás. Említetted, hogy a művészetek érdekelnek. Miért nem próbálkozol könyvírással, vagy esetleg novellákkal? Nem számít, ha nem lesz egy "bestseller" alkotás, nem is muszáj megmutatnod másoknak, írj a saját szórakoztatásodra. Ha nem találod a helyed ebben a világban, hát teremts egyet magadnak, amiben jól érzed magad!

Ha gondolod, írhatsz privátot, aztán beszélgethetünk erről-arról.

2017. máj. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
65%
Tudod mi ad célt az életnek? Isten:)! Hozzá vezet minden! ;) és ahogy az előttem szoló is mondta: rengetegen kezdték így az Istenhez vezető utukat!:)
2017. júl. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Készíts egy rakétát és lődd ki magad a Marsra.
2018. máj. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!