Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » P3-as rákszűrés eredményem...

P3-as rákszűrés eredményem lett mit tegyek?

Figyelt kérdés

Rákszűrésen voltam az eredményem nagyon meglepett. Vizsgálat után a kezelő lapon már szerepelt hogy HEVENY HÜVELY GYULLADÁSOM van.

P3+HPV gyanú lett az eredmény. (emailben kaptam meg) 3 Hónap múlva kell vissza mennem. Méhszájsebem van 3 éve és 7 éve szedek Belarat (antibébi)

Nekem azt mondták hogy 3 hónapig nincs teendőm. Kérdések merültek fel bennem.

1) Ha heveny gyulladásom van, arra nem kell valamilyen flóra erősítő kúp?

2) Ezek közül melyiket ? Vitagyn C, Vagilact silver Q ami Vagy cikatridina? Ezeknél azt is néztem hogy hámerősítők, hialuronsavval, a “seb” miatt az nekem jó lenne?

3) A HPV nagyon megrémisztett. Ezzel kapcsolatban tehetek valamit? Még csak gyanú de akkor se szeretnék 3 hónapig tétlen lenni

4) Szexuális téren mi a teendőm? Páromat kell vizsgálni? Vagy kezelni? Lehet ezalatt a 3 hónap alatt szexuális kapcsolatom? (óvszer nélkül)

5) Ha új partnerem lenne, őt megtudom fertőzni? (bár ugye nem biztos a HPV, csak gyanú)


2020. dec. 4. 21:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Face-en van egy csoport: hpv és méhnyakrák segìtők csoportja. Ott minden kérdésedre hiteles választ kapsz és olvashatsz a tiédhez hasonló eseteket is. Amúgy fő teendőd az immunerősítés. P3-tól még nem kell megijedni, csak nagyon odafigyelni rá. Ne felejts elmenni a 3 hónapos kontrollra.
2020. dec. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Maganorvos azonnal visszahivna. Pl HPV-tipizalasra. Utana lehet harom-hat havonta ellenorizni, egy ideig. De csak ha siman HPV okozta elvaltozas.
2020. dec. 5. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hívd fel az orvost, fel kellene írnia antibiotikumot, utána mehet s helyreállító.
2020. dec. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Semmi értelme nem lenne visszahívni hamarabb HPV tipizálásra, ugyanis az csak akkor ad valid eredményt, ha minimum 3 hónap eltelt az utolsó rákszűrés óta. Tehát az az orvos, aki azonnal visszahív egy ilyen lelet után, az nincs tisztában a szakmai szabályokkal.


1. Valamit be kell kódolni. Attól, hogy a doki heveny gyulladást kódolt be, még nem biztos, hogy az van. Egyszerűen az a BNO kód jutott leghamarabb eszébe.


2-3. Ha HPV a gyanú és mindenképp használni akarsz valamit, akkor Papilocare, Deflagyn vagy Silaut. Mindegyik marha drága és 3 hónapos kúra kell.


4. Gondolom eddig is gumi nélkül szexeltetek, ha fogamzásgátlót szedsz, tehát ha te valóban pozitív vagy, akkor valószínűleg ő is az. Ki lehet vizsgálni, csak sok értelme nincs, úgy se tud vele mit kezdeni. Max ha mégis negatív, még beadathatja az oltást esetleg.

Emiatt nincs is értelme az óvszernek, hiszen jó eséllyel már fertőzött. Plusz a gumi sem 100%-os védelmet nyújt a HPV ellen.


5. Igen, nyilván meg tudod fertőzni.

2020. dec. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja és még valami: A Papanicolau beosztás elavult, sehol nem használják. A Bethesda szerinti értékelést kellene tudni. ASC-US? ASC-H? Vagy mi?
2020. dec. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!