Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Rák megelőző allapotot nogyogy...

Rák megelőző allapotot nogyogyaszati vizsgálat során is lehet látni? Vagy csak a rákszűrés eredménye után?

Figyelt kérdés
A nogyogyaszom mehnyakgyulladast allapititt meg nekem, mert köztes verzeseim vannak, ill sűrűn járok pisilni. Azt mondta hogy daganat biztos nincs, nem látja. Vett mintát de annak az eredménye még nincs meg. Elkezdtem az antibiotikumos terapiat, már lassa beszedtem mind az összes tablettat, de ugyanúgy verzek erősen es az alhasam is görcsöl. Mit tegyek?
2020. dec. 4. 14:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha továbbra is erősen vérzel és fájdalmaid is vannak, akkor menj el egy másik orvoshoz.

Rákmegelőző állapotot nem feltétlenül lehet látni szabad szemmel. Ez függ attól, hogy mennyire előrehaladott az elváltozás, hol helyezkedik el stb. De miért erre gyanakszol? A tavalyi rákszűrésednek mi volt az eredménye?

2020. dec. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Menj vissza az orvoshoz, és mondd meg neki, hogy nem vált be az antibiotikum, amit írt.


A rákmegelőző állapotot biztosan csak a minta laboratóriumi vizsgálatával lehet kizárni, az orvos legfeljebb annyit tud mondani, hogy nem lát semmi gyanúsat. (Ezt mondta is ugye.) Attól persze, hogy szabad szemmel nem látni semmit, a rosszindulatú elváltozáson átesett sejtek még ott lehetnek, ezért kell a laborvizsgálat, hogy megtalálják ezeket, ha jelen vannak.


Mivel nem vagyok orvos, csak azt tudom mondani, hogy bízz az orvosodban, és panaszkodj neki, hogy nem javult az állapotod.

2020. dec. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Azért gondolok a mehnyakrakra mert a csaladomban visszamenőleg végig jelen volt. És ezért félek. 2 eve voltam utoljára rakszuresen.
2020. dec. 4. 15:34
 4/5 anonim ***** válasza:
Hogy vagy?
2021. jan. 18. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Voltam szuresen, megkaptam az eredményt is P1 lett. Viszont a bajom a mái napig megvan sajnos, időnként elkezdek verezni tibb napon keresztül a két ciklusom között. Az orvosom ezzel nem foglalkozott, azt mondta minden rendben, hagyjam figyelmen kívül.
2021. jan. 19. 07:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!