Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Normális hogy ennyire megvisel...

Normális hogy ennyire megvisel a menstruáció?

Figyelt kérdés

Jelenleg 17 éves vagyok, úgy 11 éves korom óta van meg. Eleinte nem fájt, teljesen jól megvoltam, mintha nem is lenne havibajom.

Viszont az utóbbi kb 1-1,5 évben ez teljesen megváltozott. Borzalmas görcseim vannak, hányingerem, hasmenés, fejfájás, feszülnek/fájnak a melleim. Suliban olykor nem tudtam tesizni normálisan, egész nap összehúzva mentem, néha lepihentem a padra a hasam fogva. Nyáron volt olyan is, amikor annyira görcsöltem hogy fel se bírtam kelni, egész nap csak magzatpózban kuporogva feküdtem.

Hamarosan ismét meg fog jönni,és teljesen kivagyok. Mai nap azt hittem meg fog jönni, de nem még. Mégis egész nap fájt a fejem, hányingerem volt, ment a hasam.

Normális hogy ilyen fiatalon ennyire megvisel? Ha veszek be gyógyszert nem olyan vészes a fájdalom. De tényleg ennyire kell fájnia mindenemnek minden hónapban 5 napig? Teljesen kivagyok:<



2020. dec. 10. 23:13
 1/5 anonim ***** válasza:
49%
Elmehetsz nőgyógyászhoz, hogy megvizsgáljon, hátha talál valami szervi dolgot, de amúgy igen, ez ilyen, bár nem öt napig, hanem 1-2, maximum 3-ig. az utolsó napokon már nem. Majd ha fogamzásgátlót fogsz szedni, akkor nem fog fájni. De egyáltalán nem indokolt egész nap magzatpózban szenvedni: azért vannak a gyógyszerek, hogy a fájdalmat elmulasszák. Be kell venni. Rögtön az elején, nem amikor már a falat kaparod.
2020. dec. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem evtizedenkent valtozo, es ez a hasmeneses, gorcsolos rosszullevos negyvenes eveimben jelentkezett. En ilyenkor otthon maradok, es meg igy is szenvedek.

Orvoshoz jarok rendszeresen, minden rendben van.

Viszont a kovetkezo trukk valt be. Fajdalomcsillapitot, Nurofent mar elore beveszek. Sot, etcsokit elotte valo nap eszem, iszonyuan hasfogo. Es mikor teljes gozzel megvan, Smecta italport hasznalok hasfogonak, szaraz kekszeket ragcsalok es mindig akkor veszek uj adag fajdalomcsillapitot be, mikor a legkisebb sajgast erzem. Mert mikor beallt, sokkal nehezebb elmulasztani.

2020. dec. 11. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sajnos ez ilyen. Nekem is anno csak a vényköteles fájdalomcsillapítók használták. Olyan görcseim voltak, hogy a falat kapartam. Amióta foggátlót szedek, mintha elvágták volna. Nőgyógyásszal konzultálj!
2020. dec. 11. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi tanácsokat.

Fogamzásgátlót nem akarok szedni, nem szeretném hormonnal tömni magam(nem kell arra gondolni hogy felelôtlenül élek szexuális életet, barátnôm van).

2020. dec. 11. 09:06
 5/5 anonim ***** válasza:
Sajnos nekem is változott az idővel, az első néhány év csak a vérzés mennyisége miatt volt nehéz. Aztán egyre fájdalmasabb lett, bár ez is változó, hogy mikor milyen. Nincs 2 egyforma, de azért a fájdalom, gyengeség az sajnos mindig jelen van. Ez nem jelent gondot, csak nehéz elviselni és a fájdalomcsillapítók nem sokat érnek nekem se.
2020. dec. 14. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!