Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hüvelygyulladás mitől alakulha...

Hüvelygyulladás mitől alakulhatott ki és hogyan lehet kezelni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy újonnan kiderült problémával lenne kérdésem, ami az utóbbi időben rengeteg kisebb-nagyobb kellemetlenséget okozott.


Nemrég menstruációs gondokkal fordultam nőgyógyászhoz (rendszertelenül jött meg), aki alaposan megvizsgált, UH is volt, szerencsére a végén mindent rendben talált, egy részletet kivéve: a hüvelyfalam nagyon be van gyulladva.

Dalacin hüvelykrémet írt fel rá, amit egy hétig használtam, (annak a felhelyezése is fájt) de sajnos még mindig ugyanúgy fáj, valószínűleg nem hatott. Az orvos nem mondta, hogy menjek vissza a hét leteltével ellenőrzésre.

Nagyon fontos, hogy igazából csak az első 2-3 centit érzem fájdalmasnak amikor érintkezik valamivel, utána már nem is érzem, de az az első 2-3 centi nagyon fáj, éget és ez már régebb óta is így volt, pl a tampon használatánál, de akkoriban azt hittem ez normális, így nem mentem vizsgálatra.


A nőgyógyász egyébként semmi mást nem talált, nem volt pl hüvelygombám vagy egyéb fertőzés, csak a gyulladás, a menstruációs gondjaim pedig megoldódtak.


Szerintetek mitől lehet ez a fájdalom és milyen gyógyszert ajánlanátok rá? Esetleg valaki tapasztalt már ilyet?



2020. dec. 14. 20:37
 1/3 anonim ***** válasza:
9%

COVID-19 !!!


#maradjotthon

2020. dec. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hat mondjuk minden kezeles utan kell huvelyflora helyreallitas, csak ezt a nodokik nem mondjak. Veszel egy vitagyn c-t es elhasznalod, 7 nap. Ha ennyire faj a felhelyezes, akkor ehhez is kelleni fog egy kis sikosito, vagy magabol a krembol a tubusra, hogy feltudd helyezni.

Vagy vissza mehetsz a dokihoz is, es megint felir valamit, de utana mindenfelekepp huvelyflora helyreallitas! Valoszinuleg most is az van, hogy szepen meghaltak a karos bacik, a gomba, de a sajat huvelyflorad is serult. Ha ezt nem allitod vissza, ujra a karos mikroflora all vissza. Tulajdonkeppen te nem veszel eszre valtozast, mert midnenhogy xar. Persze az is lehet hogy eleve felrekezeltek, nogyogyaszaton szokas. Ezert talan megerne vissza menni es ujra probalni.

2020. dec. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, sokat segítettél! Kipróbálom!:)
2020. dec. 14. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!