Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ahhoz, hogy fogamzásgátlót...

Ahhoz, hogy fogamzásgátlót írassak kell vért venni?

Figyelt kérdés
2020. dec. 17. 07:58
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Igen, normális orvos előtte kér vérvételt. Gondolom, neked se mindegy, hogy kapsz-e trombózist, vagy sem.
2020. dec. 17. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
Bizony, hogy kellene. Tőlem is vettek anno
2020. dec. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
Sajnos sok a hanyag orvos, es felirjak mindenfele vizsgalat nelkul. Viszont tobbek kozott gondolom nem akarsz trombozist kapni, tehat ezt minimum ki kene deriteni, hogy van-e hajlamod ra. Ha van, akkor bele is halhatsz a fogamzasgatlo szedesebe.
2020. dec. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ma megyek nőgyógyászhoz, és semmit nem mondtak, hogy kell e. (Magán úton)
2020. dec. 17. 09:49
 5/9 Angel3000 ***** válasza:
Szia! Orvosi vizsgálat nèlkûl nem irnak fel Fogamzás gátlót, mert számos mellekhatása is lehet, ami nem veszèlytelen. Nem gondolkodzál el azon, hogy más fajta fogamzásgátlást válasszál, például egy barátnôm sokáig használt „gyûrût“ illetve hûvejgyûrût. Napjainkban a fogalmzásgátlás egyik legbiztonságosabb ès legkènyelmesebb módszerének tartják számon. A hûvelygyûrû egy rugalmas átlátszó, majdnem szintelen gyûrû, kûlsô átmèrôje 54 mm, mely a hûvelybe felhelyezve, hasonlóan mint egy tampont, a benne lèvô hormonok segitsègèvel meggátolja a teherbeesèst az ovuláció gátlásával. A menstruáció elsô napján kell felhelyezni a gyûrût, ahol formájának köszönhetôen a helyèn marad, ès csak ritkán lehet èrezni. Háro. Hèt letelte után kell eltávolitani, majd 3-4 nap múlva következik be a vèrzès. A gyûrû alacsony hormontartalmú fogamzásgátló módszer, benne ösztrogèn ès progeszteron található, amely fokozatosan szivódik fel a hûvelyfalon keresztul, a tápcsatornát kikerûlve. Minden jót!
2020. dec. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%
Nekem anno felírták orvosi vizsgálat nélkül. Ha ő nem akar vérvételt, akarj te, mert ez nem játék.
2020. dec. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A huvelygyuru is ugyanugy hormonos, mint a tabletta, semmiben sem kulonbozik, csak epp annyi, hogy nem szajon at veszed be. Es annyira nem alacsony hormontartalmu, sot. En is hasznaltam, hat a tabletta ezerszer kenyelmesebb, nem kell magadban nyulkalni, nem kell figyelgetni, en volt, hogy nem tettem fel jol, szenvedes volt, es ha benazol vele, meg teherbe is eshetsz.
2020. dec. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%
Két barátnőm esett teherbe hüvelygyűrű mellett, én ezek után nem mertem kipróbálni.
2020. dec. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az attól függ, hogy volt-e korábban felírva. Ha az első felírásnál volt részletes vizsgálat és vérvétel, akkor pl. a 3. felírásnál nem kell újabb vérvétel.
2020. dec. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!