Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCOS és IR esetén a dietetikus...

PCOS és IR esetén a dietetikus írja elő a ch mennyiséget?

Figyelt kérdés

Inzulinrezisztencia esetén a dietetikus írja elő hogy hány ch-t fogyaszthatok egy nap?

Az endo nőgyógyászom elküldött dietetikushoz, a diétával kapcsolatban.

Most konzultáltam egy dietetikussal, és azt mondta hogy a ch mennyiséget az orvos írja elő, ő csak azért van hogy étrendet állítson össze.

Ez hogy van akkor?

Én is úgy tudtam, hogy a dietetikus állítja be a napi mennyiséget a leleteim alapján.. de javítsatok ki ha nem így van.



2020. dec. 17. 11:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Elvileg a dietetikus dolga lenne, igen. Hivd fel az orvost, es kerdezz ra, hogy neki mi a velemenye errol.
2020. dec. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az orvos indikálja, higy hány gramm CH-t ehetsz egy nap, ennek megfelelően állítja össze a diétát a dietetikus.
2020. dec. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ő azt mondta, hogy keressek fel egy dietetikust, mert ez nem az ő szakterülete (mármint nem az orvosé).
2020. dec. 17. 12:03
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Az endokrinológus kompetenciája, dolga meghatározni az inzulin és hormon leleteid alapján a napi bevihető Ch mennyiséget. Ennek elosztását, az étrend kialakítása a dietetikus kompetenciája , dolga. Hívd fel a dokit és mond el neki,hogy a dietetikus nem tud személyre szabott étrendet neked beállítani ha nem határozza meg pontosan személyre szabottan a ch mennyiséget neked. Akkor csak egy álltanos 160 Ch étrendet tud javasolni ami nem biztos, hogy neked jó. ( dietetikus vagyok)
2020. dec. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!