Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló problémák....

Fogamzásgátló problémák. Mitől lehet, mi a teendő?

Figyelt kérdés

Symicia fogamzásgátlót szedek már kb. 3 éve. Eddig sosem volt vele gondom, megfelelően védett, mindig időre megjött a megvonásos vérzés. Sajnos egy ideje elég sokat stresszelek, ezért szorongásom alakult ki, amivel orvoshoz is járok, illetve ebből kifolyólag refluxom is lett. Protonpumpa gátlót és alkalomadtán Frontint szedek, amikor szükséges.

Ebben a hónapban, mikor még szedtem a fogamzásgátlót (az utolsó pár szemnél) pecsételő vérzésem volt 2-3 napig. Most van a gyógyszerszünetem, már meg kellett volna jönnie, most viszont semmi.

Felhívtam a nőgyógyászom, aki annyit tudott elég bunkón mondani, hogy nem ér rá ilyenekre, nem tudja mitől lehet, csináljak tesztet, ha pozitív, menjek be. Megcsináltam, negatív, de még mindig nem jött meg.

Természetesen valószínű másik orvost fogok majd keresni, de eléggé aggódom. Nem véd a gyógyszer? Vagy csak a stressz, illetve az újonnan szedett gyógyszerek zavarhattak be? Mit kéne tennem?

Természetesen majd keresek más orvost, de karácsony előtt már nem hinném. Addig jó lenne tudni, mi történik. Szerintetek? Sajnos a pszichés problémámon nem segít, hogy még ezen is aggódnom kell...

Előre is köszönöm a válaszokat, remélem lesznek!

19/L



2020. dec. 18. 11:27
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Ha negatív a teszted, nem vagy terhes. Nem olyan bonyolult ez..

Szedd tovább, ha nem akarod még abbahagyni, majd a következő szünetben megjön.

2020. dec. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség, hogy a fogamzásgátlótól pánikrohamod lesz. Semmi köze hozzá, sokkal inkább a folyamatos stressz váltja ki, ugyanúgy ahogy a szorongást is. Ezek a tünetek nagyon nagyon közel állnak egymáshoz, sőt mondhatni a szorongás és a pánikroham nagyon sok esetben együtt jár. Ennyi erővel én meg mondhatom, hogy több mint 3 éve szedek fogamzásgátlót és szószerint 1 negatív mellékhatását sem vettem észre magamon. Nem híztam, nincs migrénem, hüvelyi fertőzésem végképp nem volt, úgy ahogy hangulatingadozásaim sem. Sokkal inkább a stresszt kéne elkerülni és nyugodtabb életet élni, akkor tuti hogy a pánikrohamod és szorongásod is elmúlna. Persze ettől még abbahagyhatod a gyógyszert, de én a helyedben ettől csodát nem várnék.
2020. dec. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Mindenki mas, mindenkire mashogy hat a foggatlo, ezt nem lehet igy kijelenteni, hogy nincs mellekhatasa, csak azert, mert neked nem volt. Ha alapbol stresszesen elsz, es hangulatingadozasaid vannak a gyogyszertol, akkor kialakulhat panikroham is.
2020. dec. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Az orvosom is ezt mondta, hogy nincs kimondott összefüggés a kettő között. Hangulatingadozásaim voltak a gyógyszertől, vagy felerősödtek, de azért a pánikbetegség nem ettől alakult ki. Alapból túlgondolós, gátlásos voltam és elég nagy változások történtek most az éltemben. Nem is várok csodát a gyógyszer elhagyásától, mert ha közrejátszott, ha nem, a probléma már kialakult. Abban viszont egyetértek az előttem szólókkal, hogy sok nőnél tényleg durva és kellemetlen mellékhatásokat okoz, amit mással nem igen lehetne magyarázni. Mindenesetre nagyon érzékeny vagyok én is, a szorongásom miatt főleg, 2 rossz szó és elsírom magam újabban, azért régen ennyire nem volt durva...

11. válaszolónak: tudom, hogy egyszerű a szitu, de érthető okokból aggódom. Babát még nem szeretnék, és ilyen nem volt még velem, hogy nem jött meg időre, közben meg véreztem. A teszt meg valamennyire megnyugtatott, de félek, hogy csak korán végeztem el... Illetve nem tudom most véd-e egyáltalán, mit szabad mit nem, mert az orvos fosik a fejemre. Ha meg nem elég a hormon, akkor potyára nem szeretnék neki állni egy újabb levélnek. Illetve én úgy tudtam, az semmiképp se normális, ha nem jelentkezik vérzés a szünetben. De akkor továbbszedem... Köszönöm!

2020. dec. 18. 17:12
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
#12 mindenkire máshogy hat a tabletta. Van, akinek semmi mellékhatása. De van, aki meg azt hiszi az ő hibája, hogy pl.nem kívánja a párját, közben meg a foggátló a bűnös. Ez olyan, hogy én vígan szedhetem fejfájásra az algoflexet, míg a kollégám kifekszik tőle. Érzékeny az ibuprofenre.
2020. dec. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Mivel hormont szedünk, nem kizárt, hogy valaki tényleg hisztérika lesz tőle, csökken a libidó, illetve más testi bajai is lesznek, mint amiket említettem. De amióta szorongással küzdök ez még rosszabb. A legutóbbi menstruációmnál alig bírtam felkelni, egésznap hányingerem volt (hozzá tenném hogy emetofóbiás vagyok), fájt a derekam, hasam, egy nap kb. 10x bőgtem. Biztos a gyógyszer is közrejátszik, de a pánik, félelmek, szorongáshoz nem biztos hogy köze van. Illetve talán annál jön ki jobban, aki amúgy is labilis, mint pl. én.
2020. dec. 18. 17:33
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!