Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Magán nőgyógyásznál mennyibe...

Magán nőgyógyásznál mennyibe kerül egy emlővizsgálat?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy helyfüggő, meg attól is függ, hogy tapintásos vagy uh vizsgálat, de megközelítőleh érdekelne.

Holnap megyek dokihoz, már hónapok óta tapintok az egyik mellemben felül a külső szélén egy kis csomót, a másikban nem találtam hasonlót, ezt úgy gondoltam mondanám neki... Szerintetek ilyenkor megvizsgál vagy hülyeség emiatt szólnom? Még nem volt ilyen vizsgálatom, magamnak szoktam tapogatni havi 1x,de ez már vizsonylag régóta ott van. Egyébként nem emiatt megyek holnap, hanem fog.gátlót feliratni, nem tudom előtte alapjaraton megvizsgálná-e a melleket, de én már csak emiatt is felvetném neki holnap, nehogy baj legyen és úgy kezdjek szedni bogyót. Ahova en járok, ott egy rákszűrés+hüvelyi uh volt legutóbb nekem 12 ezer ft, szóval esetleg ennek függvényében mennyibe kerülhet a mellvizsgalat? Gondoljátok, hogy esetemben uh-t is csinál vagy csak tapintásosat? Ez a csomó jelezhet bajt egyébként? Félek, hogy valami ciszta vagy rosszabb, annak a mellemnek kicsit tömöttebb is a szerkezete úgy érzem, egyébként az a nagyobbik mellem...


Más kérdés (tudom, sokat kérdezek :D), hogy csak mondom az elejen, hogy azért jöttem, mert szeretnék fog.gátlót szedni, és akkor mi szokott történni? Megvizsgál (rákszűrésem nyáron volt), kikérdez a csaladi betegségekről esetleg mást csinál/kérdez? Mire készüljek?



2020. dec. 20. 10:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Sosem szedtem fogamzásgátlót, úgyhogy ahhoz nem tudok hozzászólni. Mikor legutóbb voltam menstruációval kapcsolatos problémával, nekem "a vizsgálat részeként" megtapogatta a mellemet, kétlem, hogy egy egy perces manuális vizsgálatért bárhol külön számolnának fel pénzt.
2020. dec. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Miért ne számolnának? Receptírásért is ami szintén 1 perc kérnek pénzt, de neked legyen igazad.
2020. dec. 20. 10:52
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

A nőgyógyász a melleket max tapintassal vizsgálja meg. Az ultrahang vagy rtg mammografiara az már a radiológia feladata. Egyébként része a komplett fizikális vizsgálatnak.


Szépen elmondod, hogy szeretnél fogamzásgátlót íratni, de van olyan panaszod, hogy csomót tapintasz és kell-e vele foglalkozni. Ha kell, akkor elmész olyan helyre, ahol van emlővizsgalat. Ha érdekelnek az árak, akkor pl affidea oldalán tudsz tájékozódni. Arra azért készülj, hogy a teljes diagnózishoz kell mintavétel és abból is inkabb a core biopszia lesz a jobb. Az aspiracios citologia nem mindig jó. Úgyhogy ha 30 alatt vagy akkor emlő uh és kalkulálj bele egy core biopsziat.(30 és 40 év között az orvoson múlik, hogy kell-e rtg mammografiara vagy sem)

2020. dec. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
21 éves vagyok.
2020. dec. 20. 11:07
 5/19 A kérdező kommentje:
De hpgy erted hogy keszuljek a core biopsziára? A leírtak alapján ennyire nagy gáz lehet 1 kis fajdalmatlan csomó hogy egybol a legrosszabbra kell gondolni?
2020. dec. 20. 11:14
 6/19 A kérdező kommentje:
Simán lehet , hogy megtapintja és azt mondja normális.
2020. dec. 20. 11:15
 7/19 anonim ***** válasza:
83%
Persze vannak csomók, amik tök normálisak, jönnek mennek a ciklussal, de a diagnosztika olyan, hogy kB csak a szövettan számít. Hiába érzi meg látja az orvos, hogy ez jóindulatú, de mintát akkor is kell venni belőle első alkalommal. Ez a protokoll.
2020. dec. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Milyen első alkalommal? 😅 Ha az orvos érzi, hogy normális meg hogy nem is számít csomónak, csak kb én gondoltam mögé többet, akkor minek rendelné el a mintavételt?
2020. dec. 20. 11:41
 9/19 anonim ***** válasza:
54%
Nem értem ezen mit vagy ennyire fennakadva, hogy mintát akarnak venni belőle. Akkor ne vizsgáltasd ki magad, csak aztán imádkozz, hogy ne legyen rosszindulatú. Kérdésedre válaszolva, igen, 21 évesen is lehet mellrákod, igaz nem akkora eséllyel, mint 50 évesen, de volt mar rá példa a történelem során, nem is egyszer. Te azt írod, hogy ez a csomó régóta ott van, ergó nem múlik el a ciklusoddal. Ilyen tünettel kb minden lelkiismeretes orvos elküldene mintavételre, max akkor nem, ha uh vizsgálat során semmi eltérést nem látnak a 2 melled között. Ha csomót látnak = mintavétel, mert felvételről amúgy se mondhatja meg az orvos 100%-osan, hogy rosszindulatú-e vagy sem.
2020. dec. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Azon vagyok fennakadva, hogy egyből ijesztgetni kell az embert a legrosszabbal, amikor még doki se látta. És egy példa, ha már ennyire fenn vagyunk akadva a csomókon: Nemrég voltam háziorvosnál, azzal, hogy már vagy 1 éve legalább tapintok egy bazi nagy nyirokcsomót a nyakamon. Megnezte, bekuldott uh-ra meg minden, ott nem láttak semmit, ja és még a háziorvos is azt mondta rá, hogy érzi ő is a csomót, de ez a nyirokcsomók terén egyáltalán nem számít nagynak, full normális. Pedig nekem bazi nagynak tűnt esmeh is ijedtem mert nem tudtam mozdítani. Azt mondta, hogy persze, mivel ez annyira kicsinek számít, hogy persze hogy nem mozdítható. Ennyit erről, pedig paráztam azon is.


Persze én kérdeztem, de nem azt kértem, hogy a lehető legrosszabbakat kapjam válaszul, meg hogy jajj én tapintok valamit, amit nem is mindig tudok kitapintani, csak ha már percek óta matatok ott általában, és akkor jajj, mintavetel, rák, egyebek. Erre semmi szükség , ha így is van, akkor majd az orvos "ijesztget" vele, de nem kell egyből beadni, hogy tutira mellrákom van, meg tutira bazi nagy csomót tapintok, és majd ezután időm nagy részét azzal kell töltenem hogy dokirol dokira járkálok. Főleg, hogy a családban 1 mellrákos, vagy daganatos sem volt tudtommal, kis mellem van (nagyobb mellűeknél nagyoribb eleve) és fiatal is vagyok, ráadásul már magam is kétlem, hogy csomó-e az amit tapintok.

2020. dec. 20. 12:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!