Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fehér folyás, piros kippersegé...

Fehér folyás, piros kippersegés. Ez lehet az oka?

Figyelt kérdés
Néhány alkalommal mikor óvszerrel szeretkezünk, már közben is érzem hogy száraz, és dörzsöli, hirtelen büdös leszek és emiatt élvezhetetlen a szex, abbahagyjuk. Van hogy ugyanaz a márka néha jó, néha meg nem. Fehéres darabok, gyulladás volt utána, lefürödtem de még mindig kellemetlen, fáj is kicsit. Intim mosakodóval belül is kimostam a fehéret. Pirosas kívül a bejáratnál. Itt az lenne a kérdés, hogy allergiás lehetek vagy elkaptam valamit? Mert alapjáraton ha 'egészséges' a hüvelyem is fehér folyásom van, ami nem szagos, nem viszket de zavar hogy nyomot hagy. Nőgyógyász mondta, hogy ha mindig ilyen volt akkor normális de szerintem nem. Egy két alkalom volt már hogy nem pecsételtem napokig az biztosan normális volt. De ezzel nem tudok mit kezdeni. Kezeltem már kúppal, canestennel de alaphangon megmarad a folyás. Ha durvább, akkor ehhez társul a szag és a viszketés, fálydalom. De az óvszer okozta eddig a legtöbbször ezt a bűzt. (Néha minden oké vele néha meg nem bírja nem értem) Valaki sejti miért van ez? Volt már valaki így?
2021. jan. 2. 12:31
 1/5 anonim ***** válasza:

El kell menni egy normális orvoshoz, aki ilyenkor kenetet vesz, amit kitenyésztet és akkor kiderül, hogy van-e fertőzés, ha igen, milyen és célzott kezelést kapsz. Nemcsak te, hanem a párod is. Ugyanis egy ilyen jellegű fertőzés orális úton is terjed például. Nem úgy kell csinálni, hogy gondolsz egyet és veszel Canestent. Orvos ilyenkor tenyésztéses vizsgálattal.

Ha a tenyésztés semmit nem mutat, akkor érdemes azon elgondolkozni, hogy az óvszerrel van gond. Bár alap esetben egy allergia nem okoz bűzös folyást. Viszketést, égő érzést, kipirosodást igen, de bűzös folyást nem. A folyás önmagában ha picit több is a mennyisége, foltot hagy a fehérneműn, az teljesen normális. Az nem kóros.

Az is lehet, hogy csak a hüvelyflórád egyensúlya van felborulva, hüvelyflóra helyreállítót kell használni, de ez is kiderül egy kenetvizsgálatból.

Szóval fordulj orvoshoz, amíg ez nem nem történik, addig meg a nemi életet hanyagolni kell, nem ide-oda dobálni a fertőzést, ha esetleg az van, illetve sérüléseknek kitenni a nyálkahártyát, mert az pontosan kedvez a fertőzéseknek.

2021. jan. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Gombád van!


A folyamat a következő:


Az óvszer anyaga, legyengíti a belső védekező nyálkahártyát azzal, hogy nemcsak a spermákat öli meg a rajta lévő spermicid odabent, hanem a hasznos tejsav baktériumtörzset is.


Közben a partnered, vagy a te testeden levő inaktív vagy szunyadó gombák pedig bejutnak kézről, fogdosástól, stb és kirobban a fertőzés amikor gyengébben muzsikál az immunrendszered.


Ez így visszatérő lesz, a pasidat is kezelni kell és téged is!


Van ilyen bazinagy egyalkalmas hüvelykúp nőknek plusz Canesten krém kivűlre, de félő, hogy a pasid esetében ez kevés lesz.


Neki kellene valamilyen szalicilsavas, vagy más komolyabb ecsetelő is.


Számolj vele, hogy úgy egy hónapig nem csinálhatjátok, ha teljesen ki akartok ebből gyógyulni, hogy többé ne térjen vissza!


Plusz utána is időszakosan nem árt havi egyszer a pasidnak kezelnie magát (neked nem fontos, ha már visszaállt a belső tejsavas védelmed).


És szólj az anyjának, hogy tanítsa meg a kisfiát normálisan tisztálkodni, és szárazra törölni, meg hintőport használni!

2021. jan. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, még annyi, hogy függeszd fel az édességek, nasik fogyasztását is a pasiddal együtt, mert a cukor fokozza a gombásodást.
2021. jan. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem szeretem a csokit és nem eszek édeset! Sok zöldséget, húst stb igen. Az immunrendszerem gyenge, ezt már gyerekkoromban megállapították. Canestent nem csak magamban vettem, azt a nőgyógyász írta fel, kúpot és ecsetelőt is használtam két hétig mikor viszketett azt mondta a doki, hogy begyulladt. Mostanában (például ebben a pillanatban is) égető érzésem van, kellemetlen de nem fáj. A bűz elmúlt, de ez is olyan hogy amint gondol egyet akár szex közben is olyan orrfacsaróvá válik, hogy nem bírom tovább. Rendszeresen tisztálkodunk, bár gondolkodtam, hogy lehet párom fertőzött és mindig átadja. Majd beszélek vele. Nemrég voltam nőgyógyásznál, szerintem februárban jutok el legközelebb megint. Az "átlagos" fehér folyásról hallottam már, hogy nem kezelhető de szeretnék attól is megszabadulni (közel 6 éve van ez, azelőtt betudtam a ciklusom és hormonok ingadozásának). Rákszűrésen sem mondtak semmi különöset... Viszont mióta van ez a (szerintem gyulladás) azóta párom farka is hasonlóan szagos... Biztos átadogatjuk egymásnak. Köszönöm a válaszokat! Ha kell rászánunk egy hónapot, hogy kitisztuljon mindkettőnknek.
2021. jan. 2. 13:27
 5/5 anonim ***** válasza:

De az orvos csinált tenyésztéses vizsgálatot, vagy csak a hasára ütött, hogy gomba és úgy javasolta a Canestent?

A fehér folyástól pedig nem tudsz megszabadulni. Pont az a baj, ha nincs. Ugyanis a hüvely egy öntisztuló szerv, így tisztul. Ez van, el kell fogadni és kész. Plusz ebből jössz rá arra, hogy gond van, hogy szaga lesz, színe lesz, megváltozik a mennyisége, ebből is tudod, hogy baj van. Az jó, ha van folyásod. Ha megváltozik az alap folyásod problémásra, az a gond, nem az alap folyás.

Egyébként nem nőgyógyászt javasolok ilyen problémánál, hanem bőr- és nemi beteg gondozót. Szépen kérsz egy időpontot mindkettőtöknek és együtt elmentek a pároddal. Addig pedig hanyagoljátok a nemi életet.

2021. jan. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!