Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan kell szülés közben jól...

Hogyan kell szülés közben jól nyomni, meg "lefelé", ha nem érzed a székelési ingert vagy nincs tolófájás?

Figyelt kérdés

Nem rég szültem természetes úton. 8 órát vajúdtam, sajnos oxitocinnal indították a fajásokat miután a kórházi kontrol során a vizsgálat alatz elfolyt a magzatvizem 38+ hetesen.

Fájdalomcsillapítás nélkül szültem.

Sajnos a kitolásnál nem tudtam hogyan kell nyomni, folyton azt mondták hogy nyomjak lefelé, és nem nyomok jól. Semmilyen tolóingert nem éreztem és a vége felé már fájás sem volt. Végül vákummal született meg a kisbabám, és egy ügyeletes orvos közben nyomta a hasamat. Bár nagy öröm hogy egészségesen világra hoztam kisbabámat természetes úton, sokáig bántott a gondolat, hogy képtelen voltam jól nyomni, és biztos azért vákumoztak meg mert béna voltam. Mivel senki nem magyarázta el, hogy hogyan nyomjak, így úgy próbáltam a medencefenèk izmaimat befeszíteni mintha kakilnék.

Azt sem értem hogyha 5 centire volt a szeméremnyílastól a baba feje akkor miért nem éreztem székelési ingert, vagy tolóingert?


2021. jan. 8. 15:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Ugyanígy voltam én is! Már tiszta vörös volt az arcom az erőlködéstől, de az orvos mérges volt,mert szerinte én felfelé nyomok, nem jól. Nem tudtam hogyan kell, nem éreztem semmi "székelési" ingert. Van ilyen sajnos, nem tehetünk róla.
2021. jan. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Ez azért bosszantó, mert olyan mintha a doki figyelmen kívül hagyná, hogy ilyen előfordulhat.

Még szerencse hogy nem a közép korban èlünk.. és van eszköz amivel világra lehet segíteni ilyenkor a babát!

2021. jan. 8. 16:45
 3/3 anonim ***** válasza:
Igazad van. Velem még kiabált is a fogadott orvosom, hogy szerinte direkt nem jól nyomok. Na persze, ő már biztos sok gyereket hozott világra. Kötelezővé kellene tenni egy tanfolyamot, ott az orvosok vagy szülésznők mindent szépen elmagyaráznának.
2021. jan. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!