Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ösztrogén dominancia mennyire...

Ösztrogén dominancia mennyire lehet baj?

Figyelt kérdés

Eléggé gyanakszok rá, mert az indokolatlan súlyfeleslegem szentül azokon a pontokon helyezkedik el rajtam (amit láttam egy képen), illetve minden menstruáció előtt legalább 4 napig pecsételek csak, ami egyértelűen barna. És mivel ez teljesen úgy néz ki mint egy menstruáció vége, azt gondolom mindig, hogy meg se fog jönni rendesen, de aztán csak beindul. Nem volt ez mindig így, de egy jó ideje biztos, mert normálisnak hittem.

Ezenkívül Hasimotom van csak, amiről tudok.



2021. jan. 9. 00:23
 1/4 Angel3000 ***** válasza:
53%
Szia! Az ösztrogèn dominancia egyre több nôt èrint manapság. Jelei; fejfájás, vizesedès, szedûlès, menstruációs problèmák, ingerlèkenysèg. Javitani kell a bèlmûködèsen, az ètkezès megreformalása, ès a súlycsökkenèseden. Tehát, ha az ösztrogèn dominanciára jellemzô tûneteket tapasztalod, akkor a következô tápanyagokat érdemes beèpitened a mindennapjaidba; fito vagy phytoösztrogènek ( lenmag, szeszámmag, leveles zöldsègek, hûvelyesek) továbbá B vitaminok ebbôl elsôsorban B 6, B12, folsav. E vitamin, magnèzium, cink, omega3, ès igyál zöldteát .
2021. jan. 10. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tulajdonképp az ösztrogén dominancia menopauza előtti állapot. Kérdés, hogy mennyi idősen jön elő. 35-45 évesen simán lehet. Ha hamarabb az nem olyan jó. De ha markánsak, zavaróak a tünetek, akkor kortól függetlenül érdemes foglalkozni vele
2021. jan. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
22 vagyok és foglalkozni fogok vele, nagyon is. Szeretném vissza az egyensúlyt.
2021. jan. 10. 21:44
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát akkor mindenképp kell.
2021. jan. 11. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!