Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ösztrogén dominancia, pajzsmir...

Ösztrogén dominancia, pajzsmirigy alulműködés mennyi idő a javulási folyamat?

Figyelt kérdés

Ki milyen tüneteket tapasztalt?

Pajzsmirigy problémára gyanakszom –alulműködésre, több tünet is erre utal- jelenleg időpontra várok az endokrinológushoz.


Közben járok egy természetgyógyászhoz (egy ismerős tanácsára mentem nem nagyon hittem benne) de mondott érdekes és megfontolandó dolgokat a lelki, testi tüneteim kapcsán.


Persze az endokrinológust és hormonszedést maximálisan ellenzi és felháborítja a dolog hogy egyesek ezeket a gyógyszereket tukmálják az emberekre, nem ez a nagyon elvont féle a természetgyógyászom, csak nyilván abban hisz hogy ami gyógyszer nélkül gyógyítható akkor ne mérgezzük a szervezetet.


Egyébként bőrgyógyászati problémák miatt ajánlottak már más dokik hormont (Roacutant pl) de nagyon félek tőle ezért jobb lenne ha nem kéne ehhez folyamodni.


A természetgyógyász ajánlott az étkezési reformokon túl természetes progeszteron krémet, ami a hormonok helyett jó alternatívának tűnik..


De nem tudom ez milyen lehet, ráadásul az első időkben állítólag felerősíti a tüneteket ami aztán elmúlik, de félek hogy híznék vagy a bőröm lenne rosszabb.


Van valaki akinek van tapasztalata ezekkel kapcsolatban?


Köszönöm előre is



2016. júl. 6. 10:06
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja és nem várok babát illetve jelenleg még nem is tervezem tudom hogy ezek a dolgot a babavárással kapcsolatosan sokszor felmerülnek
2016. júl. 6. 10:10
 2/6 anonim ***** válasza:

A pajzsmirigynél meg kell tudni milyen és mi okozza, addig várni kell. Ha alulműködsz akkor tilos a jód, szója, tej és hanyagolni kell a glutént.

A hormonpótlástól ne félj ha alulműködés mert semmi mesterségeset nem kapsz, én is szedem, csak jód a megfelelő formában amit mi nem állítunk elő. Ezt felesleges elutasítani. Inkább a lelki részében hallgass rá, azt sajnos az orvosok hanyagolják pedig kell.

Viszont a Roacutant stb azt én se szedném, sőt el is utasítottam!

Inzulint kell nézetni mindenképp mert az okoz bőrtüneteket, ha IR-ed van és az mindent magyaráz. Sajnos a pajzsmirigy/IR/PCOS/ösztrogén gondok mind-mind társbetegségek, tehát meg kell rá vizsgálni és nem gyógyítható egyik sem, csak tünetmentesség tehető, megfelelő diéta (pl 160g CH, nem paleo és társai) sport, az inzulinérzékenyítő kell.Ezt mással nehéz kiváltani ha kell, különben 2es diabétesz lesz belőle! a diétával sporttal lehet leépíteni az adagot ha úgy van, de nem mindenkinek sikerül.

Egyébként a javulás ha betartasz mindent akkor elég hamar látszik!

2016. júl. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szia Nagyon köszönöm a válaszod.


Igen most a tejtermékek leváltásán ügyködöm –tejet amúgy sem iszom de joghurtot szeretem nagyon- a többi étkezési szabályt gond nélkül tartom olyan étrendet követek évek óta magamtól pajzsmirigytől függetlenül így ez szerencsére nem okoz gondot. Pl. kenyeret nem eszem 8 éve de pl Abonettet puffasztott búzát igen amiről kicsit nehéz lesz lemondani. De igyekszem.


Akkor a hormonpótlás nem mindig a nagy dózisú A vitamin származékokat jelenti? Azt semmiképp se akarom.


A jódról, szelénről olvastam én is, ez tényleg nem hangzik durvának.

A természetes progeszteron krém jó megoldás lehet?

2016. júl. 6. 10:42
 4/6 anonim ***** válasza:

Pajzsmirigynél egyáltalán nem, az egy természetes hatóanyag, más nincs is hozzáadva, én is féltem de szedem és amióta beállt az értékem fogytam, kipihent vagyok! Az A-vitamint a bőrgyógyászok adják, az nem is hormonpótlás hanem kezelés, nyáron egyáltalán nem adható, amúgy se biztonságos mert máj és vese terhelő, de ha más okozza akkor úgyse hat... Pl IR-ed van akkor az nem fog segíteni. Az endokrin betegségen nem segít egy vitamin vagy krém, mert belülről jön.

Egyedül a tej maga a gond, a többi tejterméket eheted. Az abonett gluténmentese nagyon finom amúgy! :)

D-vitamint és szelént érdemes szedni már most (jódmentes szelént érdemes és szójamentes D-vitamint, ha mégis kell jód inkább orvosi utasításra mert ha nem kell akkor fokozza a gyulladást!), előbbit főleg ugyanis a magyar lakosság 90%-a amúgy is hiányban szenved.

A progeszteronkrém akkor jó ha már megcsinálták a ciklus 3 adott napján lévő hormonmérést, hogy egyáltalán van-e dominancia (pajzsmirigy - IR/PCOS - ösztrogén dominancia nagyon hasonlít!) mert én is gondoltam rá, de nem volt. Helyette pajzsmirigy alulműködésem van csak egy bőrfertőzéssel volt megspékelve (Dalacin oldattal kezeltek és elmúlt!).

2016. júl. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm sokat segítettél :)


A krémet amúgy dícsérik,állítólag ha olyan helyekre van kenve ahol erek vannak a véráramba jut és így hat..

2016. júl. 6. 14:13
 6/6 anonim ***** válasza:

Először menj el az endokrinológushoz, ess túl a vizsgálatokon, hogy lásd, mi a helyzet. Utána menj el a természetgyógyászhoz, és amíg ő kezel, még ne kezdd el a pajzsmirigyhormon pótlást, viszont kezdd el az étrendváltoztatást. Fél év alatt már jelentős javulást lehet elérni, ekkor menj el megint hormonvizsgálatra. Ha számottevő a javulás, akkor beindult a gyógyulás, és valószínűleg nem fog kelleni a hormonpótlás.

Ha nem látsz javulást, és vannak még kellemetlen tüneteid, akkor még mindig elkezdheted a hormonpótlást. Erről annyit érdemes tudni, hogy a kívülről bevitt hormon javít a tüneteken, de nem gyógyítja meg a pajzsmirigyedet, sőt idővel (mivel a kiváltó ok nem szűnt meg) a dózis emelésére lesz szükség, életed végéig.

A Roaccutan egy nagyon veszélyes gyógyszer (magas dózisú szintetikus A-vitamint tartalmaz), egyrészt sok a mellékhatása, másrészt ha rendbejön a hormonháztartásod, a bőröd is szép lesz.

Ha megszűnik a pm alulműködés, nagy valószínűséggel fogyni fogsz, a pm hormonpótlás is efelé hat, hízás nem valószínű. Én a progeszteront, és más hormontartalmú szert sem használnék, a saját hormontermelésedet kellene beindítani, ebbe a kívülről bevitt hormonok belezavarhatnak (szója, egyéb fitoösztrogén-tartalmú élelmiszerek is).

2016. júl. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!