Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Egyik orvos küretre akar...

Egyik orvos küretre akar küldeni, másik orvos szerint nem kell. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 33 éves vagyok, világ életemben problémák voltak a menstruációmmal (leginkább az, hogy ritkán volt, PCO, IR és autoimmun pajzsmirigy betegség).

Augusztus óta rendszeresen pecsetelo verzesem van, sokszor hetekig. Decemberben 2 hét pecsételés után hirtelen elöntött a vér, nagyobb darabok is voltak benne. UH vizsgálat 13 mm mehnyalkahartya vastagságot állapított meg. Rá 3 napra kontorollon 9 mm. Doki elküldött kórházba küretre. Ott endorett biopsziát csináltak, doki szerint nem kell a küret. Eredmény: ösztrogén dominancia, hormonzavar. Felírt a doki Norculutot, 3 hétig szedtem, azután megjött, viszont iszonyat erős, lökésszerűen görcsölök és önt el a vér. Két nap alatt legalább 20 betétet használtam el. Hívtam a dokit, aki küretre akart küldeni, most is azt mondta, h mindenképpen kell a küret, menjek vissza a kórházba és mondjam meg, hogy ragaszkodik hozzá. A kórházban megint azt mondták, hogy semmi szükség rá, ilyen fiatalon, úgy,hogy még nem voltam terhes, negatív lelettel nem szoktak csinálni. Kaptam vérzéscsillapítót. Most itt állok két tűz között. Volt valakinek hasonló tapasztalata? A végén lehet elmegyek egy harmadik orvoshoz, hogy tegyen igazságot, de addig is aki volt hasonló helyzetben kérem ossza meg velem a tapasztalatait.



2021. jan. 12. 17:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%

Nőgyógyász vagyok (vagy elhiszed, vagy nem, nyilván egy ilyen oldalon a fene tudja, ki miről mond igazat).

A kórházi orvossal értek egyet. Küretet valóban nem szokás fiatal nem szült nőnek csinálni. A legfőbb célja a rosszindulatú daganat kizárása (mivel minden vérzészavar esetén felmerülhet ez a gyanú), de erre tökéletesen alkalmas az endorett. A küret semmit nem fog megoldani, csak időlegesen, hiszen lekaparják a nyálkahártyát, szóval akutan megállítja a vérzést, de a hormonális problémát nem rendezi, később ugyanez lesz.

Hosszabb távú terápiát kellene keresni a problémára.

2021. jan. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló! Nagyon szépen köszönöm a válaszodat. A kórházi orvos azt mondta, hogy a hormonzavart kell rendezni, és akkor meg fognak szűnni a problémák. Kérdeztem, hogy a fogyáson kívül tudok-e tenni valamit azért, hogy helyrebillenjen a hormonrendszerem, azt mondta,hogy a fogyáson kívül nem. Sajnos jelentős túlsúlyom van, amin változtatni akarok és fogok is. Idáig -10 kg, de ez sajnos az én esetemben édeskevés. Esetleg te tudnál valamit javasolni, vagy szerinted is csak a fogyás segíthet a hormonokon?
2021. jan. 12. 18:09
 3/13 anonim ***** válasza:
79%
IR-t vizsgálták? Metformint szedsz?
2021. jan. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Igen vizsgáltak IR-t. Régebben szedtem Metformint, most Ozempic injekciót kaptam rá.
2021. jan. 12. 18:20
 5/13 anonim ***** válasza:
82%
Akkor igen, a fogyás segít. De addig, ha az életminőségedet rontja a vérzészavar, akkor érdemes akár a fogamzásgátlón, hormonos spirálon is elgondolkodni. Tudom, hogy valaki szerint bűn PCOS-ben fogamzásgátlót adni, de ez így nem állja meg a helyét.
2021. jan. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Rendben, én is gondolkoztam már a fogamzásgátlón, majd beszélek róla a dokimmal. Nagyon szépen köszönöm a segítségedet :)
2021. jan. 12. 18:30
 7/13 anonim ***** válasza:
82%
Szívesen:)
2021. jan. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia, engem a vérzéscsillapítás érdekelne, mit írtak fel rá?

Nincs más problémám, csak a bő vérzés, mindig az volt, egyébiránt egészséges vagyok, csak emiatt súlyosan vérszegény.

Kihez lehet ezzel fordulni?

Mindenki azt mondta, ezzel nem lehet mit kezdeni.

2021. jan. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: hormonos spirál a leghatékonyabb.
2021. jan. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
9: Valamilyen orálisan szedhető dolog érdekelne, hormonmentes.
2021. jan. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!