Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Dalacin hüvelykrém alkalmazása...

Dalacin hüvelykrém alkalmazásakor az applikátort teljesen meg kell tölteni krémmel? Mert az irja h amig nem érzek ellenállást de én végignyomom bele és nem érzek. Valaki használt ilyet? Kb hanyadáig kell adagolni?

Figyelt kérdés
Lehet baj ha többet nyomtam bele végetlenül és igy juttattam a hüvelyembe? Betegtájékoztató nem irja.
2010. aug. 14. 21:08
 1/4 A kérdező kommentje:
jah és mennyire mélyre kell behelyezni az applikátort?teljesen a pumpa tövéig?
2010. aug. 14. 21:12
 2/4 anonim ***** válasza:

3. HOGYAN KELL ALKALMAZNI A DALACIN HÜVELYKRÉMET?

A Dalacin hüvelykrémet mindig az orvos által elmondottaknak megfelelően alkalmazza. Amennyiben nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg orvosát vagy gyógyszerészét. A készítmény szokásos adagolása:

1 héten át, 7 egymást követő napon keresztül lefekvés előtt egy teli adagolóhenger tartalmát (kb. 5 g) krémet kell a hüvelybe juttatni. Kezelőorvosa esetenként rövidítheti a kezelés időtartamát. Mindig kövesse orvosa utasítását!

Dalacin alkalmazása során annak hatását túlzottan erősnek, vagy csekélynek érzi, forduljon orvosához vagy gyógyszerészéhez.

Ha az előírt kezelési időn belül (1-2 nap) javulást tapasztal, ne hagyja abba a kezelést, folytassa a szükséges ideig, nehogy a tünetek ismét visszatérjenek.

Hogyan végezze a kezelést?

1. Csavarja le a hüvelykrémet tartalmazó tubus tetejét.

2. Csavarja a tubusra a műanyag adagolóhengert.

3. A tubus óvatos nyomásával az adagolóhengert töltse meg krémmel. (A megtöltés mértékétől függően a dugattyú fokozatosan kiemelkedik az adagolóhengerből. A teljes megtöltést az ellenállás jól érezhető fokozódása jelzi.)

Az adagolóhengert a teljes megtöltés után csavarja le a tubusról, majd a tubust a kupakkal ismét zárja le.

4. A hüvelykrém hüvelybe juttatása:

a) Felhúzott térdekkel, széttárt lábakkal háton fekvő helyzetben a megtöltött adagolóhengert óvatosan, mélyen vezesse a hüvelybe. A dugattyút ütközésig nyomva a krémet juttassa a hüvelybe.

b) Távolítsa el az adagolóhengert a hüvelyből, anélkül, hogy a dugattyút megmozdítaná. Egy adagolóhengert csak egy alkalommal használjon.

Ha az előírtnál több Dalacin hüvelykrémet alkalmazott:

A Dalacin hüvelykrém csak az ajánlott adagban alkalmazható. Nagyobb adagban történő alkalmazás esetén a hatóanyag a véráramba kerülve tüneteket okozhat.


Gondolom ez van a tájékoztatón is,töltsd teljesen fel gondolom azért látszik,ha fehér az aplikátor nézd meg fénynél mennyire van tele,lehet macerás és hülyeség de megpróbálható.

Bocsi ha nem sokat segítettem.


Sok sikert.

2010. aug. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Szia! Én is most használom már második napja 7 napon keresztül esténként egy teli aqlikátornyit. Habár én egy kicsit kevésnek látom ahhoz hogy kitartson. Mivel ez antibiotikum kérdezz rá a nőgyogyinál h a döderlein flórád rendben van-e. Remélem segítettem valamit.
2010. aug. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Meddig kell felhelyezni?
2016. nov. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!