Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Elég erős a menstruációm....

Elég erős a menstruációm. Milyen bevált praktikák vannak, hogy ne ázzak át és ne legyen “minden” véres körülöttem?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok (1 hónapon belül 27). Az utóbbi kb 1 évben lett csak rendszeres a menzeszem (11 éves koromtól menstruálok).


Sajnos olyan erős a menzeszem, főleg az első 3 napban, hogy mire beérek a munkahelyemre, a farmer is átázik rajtam (10-15 perc alatt érek be a munkába. Közvetlen indulás előtt teszek be mindig tiszta betétet). Always betétet használok, ha nem vagyok itthon, abból is a leghosszabbat (éjszakai) vagy azt, amelyiknek szélesebb a hátulja.


Támpont, intimkelyhet nem használok (és nem is tetvezek), mert elég masszív nyákdarabok válnak le a méhemből ilyenkor és a fent említett eszközökkel nem tudnék rendesen kitisztulni és nem szeretnék nagyobb problémát magamnak ebből.


Sajnos nem irodában illetve nem olyan helyen dolgozom, ahonnan bármikor (akár 15 percenként) nyugodtan elmenetek WC-re betétet cserélni (meg úgy általában WC-re).


Általában ilyenkor fekete leggingsben szoktam lenni, annak ellenére is, hogy munkaruhánk van. Szerencsére nem szólt emiatt eddig senki.


A martacomon van egy fehér védő a lepedő alatt, mert az éjszakák is katasztrófák. Sajnos az ágy sem menekül meg ezeken a napokon. A 2 óránkénti ébresztő beállítása nem az igazi, mert egyrészt szellemi munkát végzek, és ha felébredek hajnalban az ébresztőre, nem tudok -vagy csak nagyon nehezen- visszaaludni.


Van valaki hasonló cipőben, mint én? Valamilyen bevált praktika van erre?



2021. jan. 15. 19:55
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Ez nem normalis. Orvos mit mondott, mi okozhatja? En addig mennek, amig nem talalunk megoldast, mert a nagyon darabos, es iszonyu eros verzes az altalaban bajt jelent.
2021. jan. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Pár évvel ezelőtt voltam hormonpanelen, valamint UH vizsgálati is. Az orvost akkor azt mondta, hogy látott jópár cisztát, egyebet nem. Illetve kaptam fogamzásgátlót is (amiből csak egy dobozzal szedtem el, de azt is kár volt).
2021. jan. 15. 20:08
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

Vannak menzesz bugyik, egy olyant megpróbálhatsz + betét.


Vagy felnőtt pelus.


De inkább menzesz bugyi + kehely.

2021. jan. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

Én azt hallottam, ha 2 órán belül átázik egy maxi betét akkor az már nagyon sok vér. Érdemes lenne elmenni ezzel nőgyógyászhoz. Nagyon nem normális az, hogy 15 perc alatt átázol, még az első 3 napon sem.

Úgyhogy irány az orvos.

Voltam már én is ilyen helyzetben sajnos, bár nekem 2 hetente megjött (összesen 4 ilyen volt aztán beállt). Engem konkrétan leszart ezzel a doki, írt fel vérzéscsillapítót. Attól kicsit jobb lett, meg hamarabb el is múlt a menzeszem. De ezt ki kell vizsgáltatni!

Trükknek én annyit mondanék, hogy éjszakai/ maxi betét+ tampont tegyél fel. Én így éltem túl. Tudom, hogy azt írtad nem szeretnél tampont használni, de akkor legalabb nem ázol át olyan gyorsan. ha rendszeresen cseréled akkor nem lesz baj.

Ezen kívül nadrág alá vegyél fel szoros leggingset. Az a helyén tartja a dolgokat.

2021. jan. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
19%

Pedig a fofamzáagátlo segítene

Menj dokihoz

2021. jan. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
94%
Ha ez szó szerint igaz, amit leírtál, az brutalis és kezelést igénylő
2021. jan. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
nekem is erős a mensim, én vastag tena betétet használok. igaz hogy kicsit kényelmetlen, olyan mint egy pelus mivel szülés utáni betétről van szó, de legalább biztonságot ad. hozzá lehet szokni. éjjelre kettőt teszek be egymásra csúsztatva és cicanacit viselek ami helyén tartja, nem mocorog. nappal szintén vastag tena, bugyi, harisnya, rakott szoknya. a hari helyén tartja a betétet, a rakott szoknyán pedig nem látszik át.így védve is vagyok átázás ellen plusz csinos is.
2021. jan. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Keress másik nőgyógyászt, mert ez semmit nem ér. A cisztát is kezelni kellene, az is lehet oka az erős vérzésnek. Általános vérvételen voltál? Vészes vérszegénység is lehet a vége, állandóan pótolnod kell a vasat, vitaminokat, mert sokkal többet veszítesz a normálisnál. Nagyon igénybe veszi ez a szervezetet. Minél elöbb kezetesd gondosabb orvossal.
2021. jan. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
sajnállak, én tampont és betétet használok egyszerre.
2021. jan. 25. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nekem is ilyen, és azt szokták erre mondani a nőgyógyászok, hogyha ez a brutál vérzés 24 óránál nem tart tovább (utána/előtte/közben mérséklődik) akkor nem kóros.
2021. júl. 15. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!