Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lassan 1 hónapja megvan, de a...

Lassan 1 hónapja megvan, de a nőgyógyászt kerülném, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Kb karácsony után jött meg, előtte ingázott kicsit. Mindig is ilyen volt ezért nem lepődtem meg, de most kb egy hónapja van meg. Múlogat elfelé, amikor azt hinné az ember, hogy jajj, holnapra vége, újra ömlik. Anyukám már nagyon ferde szemmel követi a dolgot, de különösen nem mondtam ezt senkinek se, csak szimplán tudja és tabutéma. A tanácsai általában nem jók meg csak veszeledés van mindenből, így nem fogom kikérni. Ettem kb 1 hete almát, meg az új szerelmem a narancs, így gondoltam arra, hogy a savas dolgok miatt lehettek, olvastam ilyeneket hogy bezavarhatnak, így nem eszek/iszok semmi olyat.

A nőgyógyászt megkerülném (lentebb írom miért) ezért házi praktikák érdekelnének. Tudom, az lesz az első, hogy orvost javasoltok, csak érdekel egy ilyen út is.

A nőgyógyászt a pánikbetegségem miatt kerülném. Minden orvosi dologtól ki tud jönni. A háziorvoshoz megfázással is gyomorgörccsel megyek (kiskoromban volt egy durva homloküreg gyulladásom, belement az influenza és a szemem nyomta ki szó szerint, másfél.naponta vérvétel, rengeteg tű, minden féle földi pokol, eldurrant vérvételkor az ér meg minden ilyen egyéb, meg októberben voltam kórházban térdröntgenen porcelmozdulás gyanúval, ott se kaptam jó bánásmódot (majdnem megrángatott a röntgenasztalon az ápoló meg ugat velem) és így semmi bizalmam az orvosok felé.). Tudom, hogy minden doki más, de nincs meg a bizalom senkiben se. A fogorvost is be kellene iktatnom, de nekem az ínyem senki se szúrkálja, de valahol ebbe a kategóriába van a nőgyógyász is. Undorodok az egésztől, meg is van ugye, nem volt párom se így vele jár hogy szűz vagyok, szégyenlős, kövér, pánikbeteg, asztmás kretén. Nyugtatók nem opciók mert nem állandó a dolog hanem alkalmankénti. Olvastam olyanokat, hogy vérvételre küldhet (jajj anyám), arra még csak gyógyszert se vehetek be 1000% de ennek se örülök (bár ennek ki örül?) de TALÁN jobb lenne. Olvastam olyat is, hogy nem is fog vizsgálódni csak max kérdezget meg felír fogamzásgátlót, annak a menetét nem ismerem, mert nem használok de annyit tudok, hogy hízlal, ami nekem a 110 kilóm mellé nem hiányzik, de egye fene ha ez a megoldás. Tudom ez esetfüggő, de ezt a nyúlkálás témát abszolút nem akarom, mert magamtól is undorodok, menstruáció közben persze jobban és még szegény doki is traumát szenved. Ultrahangról is olvastam, nem azt se hogy hogy megy... Létezik hatásos kimenetel ami megfelelő lenne nekem? Mi van ha van baj? Minden féle taoasztalat érdekel. Tudom, tág a fogalom, de a hasam nem fáj, de műtéteket tuti nem vállalnék be, gyereket se tervezek meg ilyenek. Jó, összeszedetlen ez az egész, de remélem valaki tud rajtam segíteni. 🥺 Köszi, ha elolvastad.



2021. jan. 20. 20:31
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
95%

Korod?

Basszus, már rég el kellett volna menned dokihoz!

2021. jan. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
18 vagyok. 😅 Pedig akartam írni csak lemaradt. 😅
2021. jan. 20. 20:38
 3/30 anonim ***** válasza:
92%

Kegyetlen igazság: van az a szint amikor le kell gyűrni az orvos fóbiàt vagy pánikot.


Ha segít kísérjen el valaki a kórházig (sajnos most nem lehet együtt várakozni, sem bent lenni másnak) és legyen ott amikor kimész.


Gyomorgörcsre vizsgálat előtt reggel nagy adag nospa.


Félelemre pedig a tudat hogy ciki lenne időponttal meghátrálni.

2021. jan. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
95%
Menj nőgyógyászhoz
2021. jan. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
93%
Elhiszem, hogy pánikbetegség meg minden, de ez bizony orvos. Akár tetszik, akár nem.
2021. jan. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
91%
Ugye kamu?? Lécci, mondd, hogy igen!
2021. jan. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Írtam hogy ezt fogjátok írni, csak hogy a kérdés másik felére érdekelne még válasz, hogy van-e nem nyúlkálós mód? Vagy miket tud csinálni velem egyáltalán?
2021. jan. 20. 20:43
 8/30 A kérdező kommentje:
6: Nem kamu. Komolyan írtam.
2021. jan. 20. 20:43
 9/30 anonim ***** válasza:
94%
Erre nem lesz házi praktika. És nem is érdemes halogatnod a nőgyógyászt. Ez minden nőnek egy alap dolog, én szinte havonta megyek, műtétre várok, nem olyan szörnyű, hogy megèrnè az egèszsègedet kockàztatni. Szedd össze magad és menj el. És ne olvasgass, csak jobban megrèmíszted magad a mindenfèle iromànnyal. Sem a vizsgàlat, sem az ultrahang nem fáj. Két műtéten vagyok túl, hidd el túl éltem :)
2021. jan. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
60%

Szia. Ha nem fog elmúlni erre nagyon házi praktikát nem igen lehet kitalálni:/ (én legalább is így tudom) de az igaz ha meg van a nőgyógyász doki nem fog meg vizsgálni, t

Lehetséges hogy tényleg fogamzásgátlót fog felírni, viszont vért azt ahoz fog venni (mondjuk van olyan hogy nem vesznek vért) vagy is mikor én fog.gátlót kezdtem el szedni nekem vett és így tökéletesen be vállt a fog.gátló. Egy dekát nem híztam tőlle neked meg szerintem nem biztos h évekig szedni fog kelleni csak míg be áll a mensid. Az ultrahangtól meg nem kell félj az egyáltalán nem fájdalmas igazából semmi nagy dolog :) jobb ha utánna jársz ennek a dolognak, mert ez nem egészséges sajnos :/ Remélem mielőbb meg gyógyúlsz :) és nem szabad ennyire negatívan saját magadhoz állni, mindenki mindenki úgy tökéletes ahogy van 😘🌹

2021. jan. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!