Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lágyéki nyirokcsomó kitapintha...

Lágyéki nyirokcsomó kitapintható: normális?

Figyelt kérdés

2 db lágyéki nyirokcsomót észrevettem a bal lágyékomnál (combhajlat, pontosítva). Azt tudni kell, hogy elég alacsony a testzsírszázalékom, izmos vagyok, kockás a hasam is szóval nem fedi ezt a területet komolyabb zsírréteg.


Nagyon megijedtem viszont, mert nem tudom, hogy ez normális-e.

Aki tapasztalt már ilyet, orvoshoz menjek egyből vagy várjak még hátha nem lesz érezhető? Pici, borsó méretű csomókat érzek.



2021. jan. 21. 17:03
 1/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Szerintem ilyen mindenkinek van, csak nem mindenki tapintja ki. Azt gondolom, hogy ha nem múlik el 1 hét múlva kb., akkor fordulj orvoshoz, ha ez megnyugtat, addig ellenőrizd, hogy változik-e.
2021. jan. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
28%

Teljesen felesleges orvoshoz menni, két borsónyi lágyéki nyirokcsomó teljesen normális. Lehet, hogy van valami minimális gyulladás a hasad vagy szeméremtested környékén, az immunrendszered működése, és ahogy írtad, az alacsony testzsír miatt tudod kitapintani.

Felesleges aggódnod, a fiatalságom fele ilyen aggodalmakkal telt, úgyhogy tudom, miről beszélek :)

2021. jan. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%

Az ilyen kijelentésekkel vigyáznék: [link]


Inkább nézesse meg először orvossal, mint így járjon - főleg ha még nem is találta meg magán, maximum nevetnek együtt az orvossal, hogy túl aggódta.

2021. jan. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
27%

Bocs, de az, hogy egy nyirokcsomó öt évvel később rákos lett, nem attól alakult ki, hogy volt egy nyirokcsomója öt évvel korábban. Nyirokcsomója mindenkinek van, ahol vékonyabb a bőr, kitapintható, ha kis gyulladás van, szintén, de ahogy a cikk írója is leírta: 5 évvel később "más volt, mint anno".

A kóros nyirokcsomó elváltozások nem két borsónyi, tök átlagos csomóval kezdődnek. Ennyi erővel hetente szaladgálhatnánk orvoshoz valami kivizsgálásra. Az orvosok meg mostanában nem annyira szeretnek azon nevetgélni, hogy feleslegesen járkálnak hozzájuk.

2021. jan. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Persze
2021. jan. 22. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
63%
Senki nem tudja H az tényleg nyirokcsomó e. De végülis igazad van, dugjuk a fejünket a homokba, az kifizetődő.
2021. jan. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Megmutatom a háziorvosomnak, nőgyógyásznak, ha lesz időpontom.

Mindenesetre megnyugtatott, hogy ez egy gyakori eset.

2021. jan. 22. 10:07
 8/8 anonim ***** válasza:
40%

Ha nem voltál mostanában beteg akkor én megnézetném pár hét múlva ha nem múlik el. Nem kell rohanni orvoshoz de ne bagatelizáld el.

Figyelni kell nem e nő,mert normál esetben a nyirokcsomó nem tapintható,akkor se ha vékony vagy. 1,5-2 cm-ig elvileg "normálisnak" tekintik,de mindig meg kell nézetni ha tartósan nagyobb. Orvosoktól van az infóm.Most vagyok túl egy ilyen eseten (ultrahang,hematológia,vérvétel),csak nekem a nyakamon volt 1,5 cm ezért tudtam kitapintani.Most már szerencsére nem érzem,visszahúzódott.

Általában semmi kóros nincs a háttérben,de én azért nem játszanék vele.

Olyan előfordul,hogy valakinek évekig meg van nagyobbodva,de azt,hogy ezt nem betegség okozza csak orvos mondhatja ki.


A fenti blogot amit bemásolt az egyik válaszoló,én is olvastam,az egész történetét a Norbinak. Igaz,hogy ott évek teltek el,de talán ha időnként ránézet egy ultrahanggal arra a csomóra hamarabb észreveszik a bajt,főleg,hogy mellette volt 2 másik is amit nem érzett tapintással.Ezek lehet már régebb óta nőttek.

Mindenesetre nem nagy a valószínűsége,hogy ez komoly dolog,de nem szabad rögtön legyinteni mindenre.

2021. jan. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!