Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nem jön meg a menstruációm,...

Nem jön meg a menstruációm, mitől lehet?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok. Nem szokott késni a menstruációm, max +/- 1 napot. Most viszont 10 napja meg kellett volna jönnie de semmi. Görcsölget a hasam néha-néha de aztán el is múlik. Nem tudom mi lehet a baj. Terhes nem vagyok! (Ez tuti).


Mikortól érdemes orvoshoz fordulni? Várjak még 1 hónapot? Lehet akkor már megjön? Esetleg az ovulációs teszttel megyek valamire?

Azt vettem észre hogy meg is híztam picit...


2021. jan. 30. 10:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
volt aktusod az elmult 2 hónapban?
2021. jan. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem
2021. jan. 30. 11:04
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

Késhet pl idegességtől, stressztől is, vagy egy megterhelő betegség miatt kimaradhat egy ciklus. Egyelőre szerintem várj, és ha most kimarad, de a következő hónapokban megjön normálisan, akkor nincs különösebb gond. Ha 2 ciklus kimarad, akkor mindenképpen menj dokihoz.

Étkezésed, étrended rendben,nem vagy anorexiás? Még annak lehet ilyen hatása.

2021. jan. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ovulációs teszttel nem mész semmire, azt folyamatosan kell használni és a változást figyelni, az, hogy pozitív nem jelent semmit. Stresszes időszak, fogyás/hízás, ha beteg voltál a hónapban is okozhatja. Ha nem vagy terhes felesleges orvoshoz menni, ennyi késésre ő is csak azt fogja mondani, hogy várj; ha kimarad a következő menstruációd érdemes elmenni, de ha görcsölgetsz, valószínűleg meg fog jönni.
2021. jan. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Azt írtad hogy az elmúlt 2 hónapban nem volt s.x akkor nem kell aggódnod a terhesség miatt. De a teszt talán a teherbe esés 2 héttől már ki mutatja... Szóval talán ha az utolsó menszeszed után este volna teherbe akkor most talán talán kinutatná a terhességi teszt ( én így tudom, de nem vagyok benne biztos lehet még több idő után mutatja ki)


De ezek szerint más oka lehet. Lehet most stresszesebb vagy, vagy kezdj el edzeni hasra, nekem azután mindig még hamarabb megjott..


Ha csak 1 pár napot késik az még nem baj, várj vele még vagy 2hetet mielőtt dokihoz mennél... Csak ne aggódj, edz egy kicsit, egyél rendszeresen és egészségesen.


Meg van aviva torna is azt is próbáltam már és azután is 1 - 2napra megjott. Asszem van külön "aviva hogy meg jöjjön "

Keress rá nyugodtan :)

2021. febr. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! 2 és fél hét után megjött....

Valószínűleg a stressz az oka:)

2021. febr. 16. 10:16
 7/7 anonim ***** válasza:
Ilyen az élet, nem papírforma, mivel nem vagy terhes nem volt miért aggódnod.
2021. febr. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!