Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tapasztalt már folyamatos...

Tapasztalt már folyamatos vérzést valaki? Mi volt a gond és a megoldás?

Figyelt kérdés

Körülbelül másfél éve, hogy teljesen felborult a ciklusom. Volt amikor hónapokig nem jött meg, most viszont ennek pont az ellenkezője történik velem. Jelenleg január 15. óta vérzek és barna folyásom van felváltva. Bocsi, hogy ennyire részletezem de konkrétan tipikus menstruációs vérzésnek tűnik a színe, állaga alapján, viszont van hogy pár napig enyhébb barnás, aztán kicsit erősebb megint véres, majd megint enyhül és így tovább.

Jártam nőgyógyásznál de ő csak a rutascorbint javasolta, hogy az jó a pecsételésre. Szemmel láthatóan nincs semmi gond odabent, sőt, jobban néznek ki a petefészkek. Pcos-em van és pajzsmirigy alulműködésem, utóbbira gyógyszert szedek. Szedtem már a másfél év alatt többféle vitamint, gyógynövényes dolgot, teákat ittam de szerintem nem hatott semmi. Azt sem tudom van-e peteérésem, bár gyanítom hogy nincs. A éven szeretnénk belevágni a családalapításba is de kétlem, hogy ilyen rendezetlen ciklus mellett bármi jó kisülne belőle 😔

Egyelőre nem is találok olyan orvost aki utánajárna a problémámnak.


Volt már valaki hasonló helyzetben és ha igen, mi volt a problema és a megoldás?



2021. febr. 1. 06:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nekem volt hasonló. Az nőgyógyász norcolutot írt fel és hormonokat nézett a menstruáció 3. napján azt hiszem.
2021. febr. 1. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem 15-16 évesen volt ilyen, nekem PCOS, IR, pajzsmirigy alulműködés kombóm van. Többfelé gyógyszert is felírt nekem a nőgyógyász, mindegyiket megadott ideig kellett szedni. Amint lejárt az előírt idő és abbahagytam, újra megjött, a "rekordom" 2 hónap folyamatos enyhe vérzés. Végül fogamzásgátlót írt fel a doki, azóta nincs vérzésem (olyan fogamzásgátlót írt, ami mellett ez normális), de ez nálad sajnos nem megoldás (és nálam se, csak már nagyon elegem volt, ezért belementem, pedig amúgy nem lenne szükségem fogamzásgátlóra, mert még szűz vagyok).
2021. febr. 1. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
56%

A táplálkozásod tedd rendbe! Nézess inzulin rezisztenciát, cukor terhelést, akár magánban. Google kiadja. Használj természetes szereket a hormonjaid javítására! A TSH és a T4 szinted legyen pengére beállítva, mert az a belső folyamataid időbeli szabályozója! Szedj vitaminokat!

Amikor krónikus probléma egyszerre merül fel valakinél, az egyértelműen mutatja, hogy valami rendszerbeli, életmódbeli elcsúszás, hibázás van. Tedd rendbe ezeket!

2021. febr. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Volt hasonlóm. Tehres voltam, de mire ez kiderült már a műtőbe vittek.
2021. febr. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Irass nőgyógyásszal Norcolutot attól elmúlik ez a pecsételés. Aztán szigorú 3as kezelés mert máskor is ez lesz. Szigorú 160 grammos szénhidrátdiéta + rendszeres heti 3-4x45 perc mozgás + Merckformin. Pár hónap és beáll rendesen.
2021. febr. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok nőgyógyásznak mond, hogy ajánljon endokrinológust mert az foglalkozik a PCOSval
2021. febr. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én is voltam így, az egyik orvost nem érdekelte, a másik meg küretre küldött. Most várom a szövettant.
2021. febr. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én is igy vagyok és elvagyok keseredve..
2021. febr. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Valaki van még itt? Nekem december óta allnak fenn a vérzéses panaszaim. Elmúlik pár napra , aztán visszajön majd barnázás..... hormonlaborom csak a prolactin magasabb kicsit 534 és az fsh lh arány nem jó ami ugye a PCOS miatt van. Régóta tudok a PCOS-rol de régebben az volt jellemzi inkább hogy sokáig nem volt még. Ez most szinten lehet a pco tünete?
2022. febr. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#9 Igen, lehet a PCOS miatt, de azért érdemes lenne beszélned egy nőgyógyásszal (ha még nem tetted), hátha valami más probléma (is) áll a tünetek mögött.
2022. febr. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!