Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Akinek véralvadási zavara van...

Akinek véralvadási zavara van szedhet fogamzásgátló tablettát?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, hogy nem, de kíváncsi lennék személyes tapasztalatokra.
2021. febr. 4. 16:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Ezt az orvos dönti el,de mivel fokozza a rögképződést a fog.gátló,így sok esetben nem javallott.
2021. febr. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ezt orvossal beszéld meg. Én trombózisra hajlamos voltam, nekem ellenezte az orvos.
2021. febr. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem hinném, mivel növeli a trombózis kockáztatát, de kérdezz meg szakembert. Ezen kívül is rengeteg fogamzásgátlási módszer van, biztos találni fogsz olyat, ami neked megfelel.
2021. febr. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem ajánlott, ahogy előzőekben leírták.
2021. febr. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat! Az óvszeren kívül sajnos nincs más választásom, mivel 17 éves vagyok...

Azért köszönöm 😅

2021. febr. 4. 16:42
 6/9 anonim ***** válasza:

A véralvadasi zavar eléggé tág fogalom. Nem mindegy, hogy verzekeny vagy, vagy éppen thrombophiliás. Ha az utóbbi, az sem mindegy, milyen típusú.

Egyébként pedig csak ösztrogén tartalmú tabletta nem javasolt, olyat, ami csak gesztagent tartalmaz, szedhető akkor is, ha fokozott hajlamos van thrombosisképződésre.

És attól, hogy 17 vagy, nem csak a gumi létezik.

2021. febr. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Leiden heterozigóta, ha jól tudom. Apukámtól örököltem.

Mi mással tudnék védekezni?

2021. febr. 4. 20:47
 8/9 anonim ***** válasza:
Mint írtam, pl. ösztrogénmentes tablettát nyugodtan szedhetsz. De van már kifejezetten nem szült nőknek készült hormonos spirál is, amiben szintén csak gesztagén van. Az USA-ban pl kifejezetten elterjedt és fiatalok körében is bevált módszer.
2021. febr. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ezt nem tudtam, köszönöm!
2021. febr. 5. 07:36

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!