Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Valaki, aki szedett Cypromix...

Valaki, aki szedett Cypromix fogamzásgátlót, tapasztalt ilyen tüneteket?

Figyelt kérdés

Rengeteg kérdést olvastam már ezzel a témával kapcsolatban.

A cypromixet nem fogamzásgátlásra használom (de azért azt is kihasználom), hanem mert nagyon pattanásos és zsíros a bőröm és a karom mint Chubakkáé.


Most szedtem be egy levelet és a gyógyszerszünet 2. napján vagyok.


Volt egyszer, hogy hánytam, de mástól és a betegtájékoztatón azt írták vegyek be másikat, be is vettem, de így a ciklus csak 20 napos volt a 21 helyett. Szóval ettől lehet valami bajom? Úgy értem teherbe eshetek a gyógyszerszünet alatt?


Akik szedtek, azok tapasztalták, hogy a hüvelyváladékuk ilyen túróssá vált (apró fehér darabok voltak benne), kicsit viszketett és égett, de valószínűleg valamilyen fertőzés állhat a háttérben, mert eléggé érzékeny vagyok ezekre. Egy helyen találtam erről is pár mondatot, a lényege az volt, hogy a lány vagy terhes vagy a fogamzásgátló hatása, de nem hiszem, hogy terhes lennék, de javítsatok ki, ha tévedek. (NEM tapasztaltam tüneteket, mint pl hányinger, fáradékonyság, mell-érzékenység, egyedül egy kicsit fel vagyok puffadva)


Utolsó pedig annyi lenne, hogy tapasztaltatok puffadást? Valamilyen szinten laktózérzékeny vagyok és a cypromix tartalmazza, de szedek mellette laktáz tablettát, ami tartalmazza azt az enzimet, amivel a szervezetemnek le kéne bontania a laktózt. Mikor még nem szedtem fogamzásgátlót és barátom sem volt, akkor is volt, hogy felpuffadtam egy-egy tejes dologtól.


Az értelmes válaszokat köszönöm


17/L



2021. febr. 9. 09:05
 1/1 A kérdező kommentje:

Már megoldódtak a dolgok, de ha gondoljátok nyugodtan válaszoljatok rá, másnak lehet segítenek (én is minden Cypromixszel kapcsolatos kérdést megnéztem és csak aztán tettem fel a sajátom)


A betegtájékoztató írta, hogy nem lehetek terhes, és meg is jött a gyógyszerszünet 5. napján.


A váladékozás tényleg csak egy fertőzés miatt volt.


A gyógyszer puffasztott fel, de ahogy befejezem a 3 hónapos kúrát, keresek másik fogamzásgátló tablettát

2021. febr. 13. 00:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!