Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kinek milyen tapasztalatai...

Kinek milyen tapasztalatai vannak a Cypromix tablettával?

Figyelt kérdés
az orvosom ezt írta fel, ugyanis menzesz alatt nagyon görcsöl a hasam és migrénem is gyakran van (bár az utóbbi az a menstruációmtól független) korábban jártam minden féle kivizsgláson és nem tudták megállapítani, hogy miért fájhat a fejem (szemész, gégész, belgyógyász stb. )

2015. nov. 17. 19:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Milyen migréned van? Ha aurával járó, akkor TILOS a kombinált fogamzásgátló szedése, így a Cypromix is. Ha nem aurás migréned van, akkor csak szimplán nem javasolt...

Egyébként is...miért éppen Cypromix? Ugyanis ez a gyógyszer eredetileg androgéntúlsúly miatt jelentkező tünetek (acne, szőrösödés) kezelésére van, önmagában fogamzásgátlónak adni sem lehetne..

2015. nov. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én szedtem régebben, amikor nem jött meg a menstruációm, viszont szőrösödtem. De semmit nem használt, így a maximálisan javasolt fél év után nem is írta fel tovább a dokim. Viszont ahogy abbahagytam, 2 hónap után teherbeestem. Most megint ezt írták fel, mert nem múlik el a menszeszem, és már ezer meg egy gyógyszert próbáltak, műtöttek stb, és nem múlik, hátha beválik, de nem jött be, vérzek mellette is. Úgyhogy nekem kétszer írták fel potyára. Egyébként mellékhatása nem volt, nem híztam tőle, nem volt libidócsökkenésem stb.
2015. nov. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

azt mondta az orvos, hogy emiatt a gyógyszer miatt rendszeresre áll majd be a menstruációm valamit a görcsök is elmúlnak és a fejfájásomat is helyreteszi. (hozzáteszem nem szedtem még fogamzásgátlót) egy havi adagot kaptam, és ha nem lesz panaszom akkor utána nagyobb mennyiséget is kiír.

Másik választásom a szalicilsav szedése lett volna de azt mondta érdemesebb a cypromixet választani mert így tkp. 3 dolgot intézek el vele

2015. nov. 17. 22:26
 4/6 anonim ***** válasza:

1. A fogamzásgátló nem a saját ciklusodat rendezi. A tiédet egyszerűen kikapcsolja, és helyette azért lesz rendszeres a vérzésed, mert a tabletta megvonása vérzést okoz. Mivel mindig 21 nap után vonod meg a gyógyszert, így a vérzés is rendszeres lesz.

Ha abbahagyod, akkor újra a te hormonrendszerednek kell majd működnie, így valószínűleg ugyanúgy rendszertelen lesz majd, sőt... Sok esetben, ha rendszertelen ciklusra írják fel, akkor még rosszabb is lesz, mint előtte.

Mégis mennyire rendszertelen a menzeszed?


2. Arra, hogy "rendezze a ciklust" és csökkentse a görcsöket, bármelyik kombinált fogamzásgátló készítmény megfelelő, nem a legmagasabb hormontartalmú szert kellene rá felírni. Pláne nem olyat, ami ráadásul eredetileg csak bőrgyógyászati indikációban lehetne adható, ez benne is van az előiratában:

"A Cypromix bőrproblémák, például pattanásos bőr (akné), nagyon zsíros bőr és fokozott szőrnövekedés kezelésére szolgál fogamzóképes korú nőknél. Fogamzásgátló tulajdonsága miatt kizárólag akkor írhatják fel Önnek, ha kezelőorvosa megítélése szerint a hormonális fogamzásgátló megfelelő kezelés az Ön számára.

Kizárólag akkor szedheti a Cypromixet , ha az akné elleni egyéb kezelések, például a bőrön helyileg alkalmazott, vagy antibiotikumos kezelések után bőrének állapota nem javult."


3. A kombinált fogamzásgátlók egyik mellékhatása éppen a migrén. Olyat én még a büdös életben nem hallottam, hogy valakinek pont a tabletta mulasztja el a migrénjét/fejfájását. Persze attól még nem kizárt, csak furcsa.

Milyen jellegű fejfájásod van? Ha migrén, azon a tabletta jó eséllyel nem segít, sőt. Ha pedig aurás migréned van, akkor mint ahogy írtam már, TILOS a kombinált tabletta szedése, mert jelentősen növeli a stroke kockázatát.

2015. nov. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
ezaz, hogy nincs semmilyen jellege, vagy hogy feszít, van hogy lüktet, írtam fájdalom naplót is, hogy mikor fáj, ciklus hanyadik napján, mennyit ittam, mit ettem, vérnyomás, testhő, stb minden amit el tudsz képzelni és egy orvos sem tudta megállapítani, hogy mi ez..
2015. nov. 18. 17:24
 6/6 anonim ***** válasza:
És semmihez nem tudod kötni? Ha a ciklusoddal nincs összefüggésben, akkor pláne nem valószínű, hogy a tabletta segít. De hát azt csinálsz, amit akarsz:D Azt viszont továbbra sem értem, hogy miért éppen a Cypromixet írta fel, ami baromira nem erre való.
2015. nov. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!