Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyire egészséges tamponban...

Mennyire egészséges tamponban aludni?

Figyelt kérdés
Én mindig betétet használok éjszaka, de sok barátnőm van aki tamponban alszik. Én mikor tampont használok max 3-4 óra után cserélek. A tamponnak véges a kapacitása, ott benn megalvad a vér, fertőzést is okozhat. Nyilván a "milyen sűrűn kell tampont cserélni?" kérdés is személyfüggő, kinek mennyire bőséges a vérzése, és hasonlók. Egy kiadós alvás min. 6, de ikább 8 óra, szerintem az nagyon sok idő egy tamponnak, főleg hogy én pl éjjel jobban is vérzem.

2021. febr. 12. 00:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%
A pizsamát javaslom alvásra.
2021. febr. 12. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
10%

Nem tudom, még nem próbáltam.


46/F

2021. febr. 12. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%
Ja, hogy tamponban!!! Elsőre úgy olvastam, hogy templomban.
2021. febr. 12. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%
Tampont max első vagy második éjjel szoktam használni, akkor is jó sok vizet gyümölcslét iszom, vagy levest eszem este. Így mindenképp felébredek 2-3 óra múlva pisilni és akkor csere majd nyugodt további alvás. Amúgy 8 órára nem hagynám bent.
2021. febr. 12. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
17%

Maga a tampon hordás sem egészséges.. nappal sem. Ezt mondják az okosok. Mindehogy van kockázat egy esetleges fertőzésre, váratlan tünetre.

De ez a legkényelmesebb formája szerintem a mensi 'kezelésének', így én éjjel-nappal azt használom, ha megvan.

Éjjel általában az első 2 napban -mikor a legerősebb a vérzésem- fel szoktam kelni magamtól 2-4 óra viselés után, mert érzem, hogy megtelt és kényelmetlen. A maradék 5-6 napban 1x kelek vagy van, hogy végigalszom csere nélkül. 10 éve így teszek, ebből problémám még nem volt eddig. De akinek hajlamosabb a fertőzésekre a szervezete, annak lehet nem kellene így. De igazából a kockázat mindig fennáll. Én vállalom, inkább, minthogy a pelenkaérzetű óriásbetétekbe aludjak és reggel arra keljek, hogy a pizsamám, ágyneműm tiszta vér.

2021. febr. 12. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%
A legkényelmesebb formája a mensi kezelésének, ha kelyhet használsz. Az 12 órát is bennt lehet. Nekem cunami napon simán kibír 4-5 órát. Éjjel is.
2021. febr. 12. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
35%
6-os, igaz, de lehet, hogy mire megtalálod a hozzád való kelyhet, addig kipróbálsz nyolcat. Nekem a második bejött, szerintem ezzel szerencsés vagyok.
2021. febr. 12. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
92%
Miért kellene 8-at kipróbálni? Én három fajtát vettem eddig, mind a három elsőre jó volt.. Ha valaki elolvassa a dobozon lévő leírást, illetve viszonylag jó minőséget vesz, akkor nem egy zsákbamacska egy kehely vásárlása.
2021. febr. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Éjszakára ne hagyd be t
2021. febr. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem egészséges. De te dolgod. Én nagyon szerencsés vagyok, mert nekem éjszaka semmi nem jön, még amikor nappal szörnyen erős, akkor sem. Én csak tisztaságit szoktam, de régen mikor éjjel is erős volt, akkor betétet használtam.
2021. febr. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!