Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló által lecsökkent...

Fogamzásgátló által lecsökkent libidót hogyan lehet "visszahozni"?

Figyelt kérdés

Fogamzásgátló előtt akár napi 2-3 menetet is kívántam és mikor elkezdtem szedni is nagy maradt az étvágyam. Gondoltam biztos kivételes eset vagyok, mert meg merem kockáztatni azt, hogy első két hónapban talán még kívánósabb is voltam.

Már kicsit több, mint fél éve szedem a gyógyszert, és konkrétan kinyírta a libidómat.

Elsősorban nem a védekezés miatt használjuk, hanem mert iszonyatosan fájdalmasok voltak a ciklusaim jelentős napjai (mint a mensi, mind az előtte lévő napok, sőt még az ovulációnál is volt pár nap, amikor cselekvőképtelen voltam), emiatt elhagyni nem szeretném.


Más gyógyszer megoldás lehet a problémára? Néhol olvastam, hogy a váltás megoldotta egyeseknek ezen baját, de nem mindenkinél. Vagy van más vágyfokozó?


Jelenleg tényleg semmi libidóm nincs, és biztos vagyok benne, hogy nem a párom hibája. Ő ugyanúgy vonzó és én is szexinek érzem magam, mert "készülök" az alkalmakra általában, de egyszerűen nincs semmi kedvem nemhogy a közösüléshez, hanem a saját kielégülésemhez sem.



2021. febr. 18. 14:15
 1/10 A kérdező kommentje:

Valószínűleg fogok olyan kommenteket kapni, hogy a partnerem rossz, vagy nem vetünk be újdonságokat, de ezeket a megjegyzéseket szeretném megelőzni:

Nem untam rá a partneremre, és ugyanúgy megfognak benne dolgok. Ugyanúgy próbálkozunk újdonságokkal, és ugyanúgy figyelünk a másikra.

Egyéb körülmény az életembe pedig jelenleg nincs (sem túlsúly, sem stressz, sem mentális dolgok).

Így csupán a gyógyszerre tudom fogni a libidócsökkenést.

2021. febr. 18. 14:19
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Válts gyógyszert. Az orvos amúgy megvizsgált rendesen (de tényleg rendesen, szóval pl. labor is volt), vagy csak felírta a fogigátlót? Mert lehet, hogy van más megoldás...
2021. febr. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt a helyedben elmondanám a nőgyógyászodnak, valószínűleg más típusút fog felírni. Elég gyakori mellékhatás, sajnos.
2021. febr. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Megvizsgált rendesen. Nagyjából 3 hónap volt míg kézhez kaptam a fogamzásgátlóm, mert többször néztük (3-4 hetente) van-e cisztám (a hatalmas fájdalmak miatt), illetve végeztettem trombózis vizsgálatot is, mert volt stroke a családba.
2021. febr. 18. 14:27
 5/10 anonim ***** válasza:
79%

Ez a gyógyszer mellékhatása. Hagyd el, később kva nagy problémáid lehetnek és a többségnek lesz is (PCO/PCOS stb).

A fájdalomra megfelelő orvost kell találnod, olyat, aki pl az endometriózis irányába megy el, a gyógyszer NEM megoldás.


A partnered húzzon gumit. Nem nagy cucc.

2021. febr. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Esetleg más fajta gyóygszer jobb lehetne, de nem valószínü.


Ami több embernél segített, hogy tablettáról hüvelygyürüre váltottak - az szintén megbízható védelem, ilyen mellékhatások nélkül.

2021. febr. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Nem igazán értem mondjuk, hogy sokan miért támadnak meg itt azért, hogy egy pasi igazán húzhat óvszert. Én, nőként is jobban szeretem gumi nélkül, tehát én szívesen maradnék a hormonos, de nem anyag gátlásos módszer mellett.


Egyébként egy nőgyógyász endometriózisra tippelt nálam, de többel is beszéltem, és azt mondták nem érdemes laparoszkóppal műteni míg nem akarok gyereket. Mert az endó csak tipp. Nincs cisztám, csokicisztám ami biztosra tudná állítani, sőt a rákmarkerem (ca-125 azt hiszem ami ilyenkor magas kéne legyen) teljesen normális.

Így a legtöbb orvos azt mondta, hogy a felvágásom csak esetleges szövődményekkel járna, és nem érdemes kockáztatni amíg nem muszáj.

2021. febr. 18. 14:56
 8/10 A kérdező kommentje:
(A támadós részt azért írtam, mert más kérdéseknél is láttam, hogy egyből lehurrogták mind a nőt, mind a pasit az óvszer elutasításáért.)
2021. febr. 18. 14:57
 9/10 anonim ***** válasza:

Engedd el a füled mellett, kérdező. Egyesek úgy érzik, muszáj beleszólniuk más életébe, mikor nem is arról szólt a kérdés.


Én ismét azt tudom mondani - próbáljatok ki másfajta tablettát a dokiddal.

2021. febr. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tribulus
2021. febr. 19. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!