Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruációs Ciklus szabályozá...

Menstruációs Ciklus szabályozás fogamzásgátlóval?

Figyelt kérdés

Kedden megyek orvoshoz, de addig kikérem a véleményetek.

Szeretném egybe kötni a fogamzásgátlást és a ciklus szabályozását. Ki volt még így, tapasztalatok? Orvos nem fog hülyének nézni? Most megyek először, és igen igen tudom már kellett volna korábban is. 17 vagyok


2021. febr. 18. 14:41
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

A fogyamzásgáltó megszünteti a mentruációs szabályzást, a hormonrendszeredet teljesen kikapcsolja és ehelyett a tablettában lévö hormonok müködtetnek. Ez szabálytalan ciklus esetén csak ront a hormonrendszabályzásodon, és elfedi a problémákat, de nem oldja meg.


Ha eddig rendszertelen volt a ciklusod, akkor nem szabadna ezt a módszert választani védekezésre, mert csak ront a problémán. Amíg ugyanis szeded, addig ugyan szabályos lesz a vérzés, csak ennek semmi köze a menstruációhoz, ezt csak a tabletta generálja. Ha abbahagyod a szedést, akkor jobb esetben az eredeti szintre áll vissza a hormionrendszered, de sokkal gyakoribb, hogy addigra teljesen tönkremegy a szabályzás.

2021. febr. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem mondanám rendszertelennek, de nagyon hosszú a ciklusom és van amikor még ráadásul késik is. (35 nap az atlag, ha késik kB 42 napos)
2021. febr. 18. 14:51
 3/9 A kérdező kommentje:
Ilyen esetre se ajánlják ezt a módszert?
2021. febr. 18. 14:52
 4/9 anonim ***** válasza:
43%
3# De igen, a fogamzásgátló összerendezi a ciklust. Nem állapot hogy összevissza jön meg neked, nem lehet vele tervezni, élni. Tabival óramű pontos lesz az egész.
2021. febr. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%

Ne hallgass a tájékozatlan #4-re.

A tabletta szétcsesz egy életre, soha, de soha ne kezd el szedni. Az elsőre halgass. A gyógyszer csak elfed és a hormonjaid megfelelő működésének búcsút inthetsz, onnan vissza pedig kín keserves az út.

2021. febr. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
61%

A tablettától nem lesz menstruációd csak megvonásos vérzésed. Csak elfeded vele a problémát nem helyre hozod. Miután abba hagynád a tabletta szedését ugyanúgy rendszertelen maradna.

Én nem ajánlom a fogamzásgátlót, sajat tapasztalat és mások tapasztalata alapján is azt tudom mondani hogy egy idő után ki fognak jönni a mellekhatások.

2021. febr. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
18%

5# Milyen tájékozatlan? 45 éves vagyok, csak tudom mire való a fogamzásgátló. Ugyanilyen problémával mentem nőgyógyászhoz akkoriban, most meg még annál is korszerűbb tabletták vannak. Pár évig szedtem, tényleg nem sok 3 év volt kb, azóta sem szedtem, és semmi bajom nem lett. Viszont nem lehetett együtt élni a rendezetlenséggel, sulis dolgok, munka stb.

Kérdező, nyugodtan bízz az orvosodban. Nem tudja átérezni a bajaidat itt akik válaszolnak mert nem tudják mivel jár ez.

2021. febr. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
31%

8# Mi alakul ki? Nem értelek. Az hogy neked rossz tapasztalatod van, az a te egyedi problémád. Másnak meg megoldja a problémáját, nem az őskorban vagyunk hogy elkendőzzük a problémát, hát köszi, hogy ledegradálod más baját, szenvedjen mert a gyógyszer káros. Na ebből a hülyékből volt nekem is elegem, akik belepofáztak hogy jól van az úgy, én vagyok az oka, ez természetes dolog, és a természet rendje. Ja, mert neked minden oké, attól még mások nem ilyen szerncsések mint te vagy.

És milyen baja lesz tőle? Csak úgy mellesleg érdekel. Nekem 2 gyerekem lett, mindkettő egyetlenegy aktusból jött össze, simán megszülettek, ma már kamaszok. Nem értelek, sajnálod a gyógyszert egy szenvedő betegtől? Komolyan nem értelek, mert másra nem tudok gondolni, ha ennyire ellene vagy, hogy gyógyítsanak vele. Süt rólad a rosszindulat, és még tapasztalatlan is vagy.

2021. febr. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha jellemzően 35 napos, az attól még rendszeres, nem szükséges szabályozni.

Hogy fogamzásgátlót szeretnél és tablettát, elég ennyit mondanod az orvosnál. Fel fogja írni, mivel fiataloknak 99%ban amúgy is ezt ajánlják. Természetesen csak kivizsgálás után. (Mivel minél megbízhatóbb módszer kell és ilyen korban még kicsi a mellékhatások kockázata.)

2021. febr. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!