Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Melyik nőgyógyászhoz érdemes...

Melyik nőgyógyászhoz érdemes fordulnom, ha szeretnék művi meddővé tételt, de nem felelek meg a jelenlegi tv-i kritériumoknak?

Figyelt kérdés

Nem vagyok 40 éves, és egy gyerekem sincs;

ki az,aki megfelelő összeg ellenében mêgis elvállalná? Tapasztalatok?

Köszönöm a hasznos válaszokat!



2017. jún. 5. 23:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%

Nem ismerem közelebbről a helyzetet, de ha a magyar törvényeknek nem felel meg a beavatkozás, akkor valószínűleg magyar orvos nem fogja elvégezni. Talán külföldön lenne érdemes próbálkozni.


Egyébként elég mókás, hogy az állam akarja megmondani, hogy mikor teheted meddővé magad nőként, közben meg a szilikonmellhez és az orrplasztikához semmiféle engedély nem kell, sőt, ha nemet akarsz váltani, ahhoz is pár tízezer forintért egyszeri beszélgetés után bárkinek kiadja az engedélyt sok pszichiáter.

2017. jún. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%

Hol van a jelenleg aktuális jogi szabályozás?

Kb. 10 évvel ezelőtt vezették be, hogy 18 éves kortól lehet gyerekszámtól függetlenül.

2017. jún. 6. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
14%

Itt van amúgy... [link]

Szóval nem állnak fenn az akadályok, amikről kérdezel.

2017. jún. 6. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%

Rákerestem, és egy cikk szerint ez a korlátozás már 2006-ban megszűnt az Alkotmánybíróság döntése alapján, és ma már 18 év fölött bármely nő kérheti a műtétet:


[link]

2017. jún. 6. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Utolsók!

2013-ban, amikor a ptk-t közel 200 helyen módosították, akkor újra szigorítottak a művi meddove tetel szabályain népesedéspolitikai okokra hivatkozva.

Kérdező! Ha van is ilyen orvos, akkor biztos lehetsz benne, hogy egy nyilvános fórumon senki nem fogja megírni neked, hogy x y törvényt sért. Egyébként nehezen tudom elképzelni, hogy erre lefizethető orvost találsz Magyarországon. A szülészet-nőgyógyászat elég jól fizető szakág ahhoz, hogy ilyen illegális dolgokba ne menjenek bele az orvosok. Száz egyszerűbb és nem kockázatos módon tud pénzhez jutni. Így marad a külföld számodra.

2017. jún. 6. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem vállalja orvos, márpedig nagyon gyanús, hogy nem fogja, és midenképp pénzt akarsz rá szánni, akkor érdeklődhetsz más fogamzásgátlási technikák iránt is. Pl. létezik hormonos spirál, amit több évig lehet hordani, nem esel teherbe, és még meg se fog jönni.
2017. jún. 6. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Így van, 2014-re megváltozott a törvény a kdnp támogatásával... Nálunk a legszigorúbb egész Európában. 40 éves kor betöltése/ 3 vérszerinti gyermek a feltétele.

Azért kérdeztem,mert olvastam,hogy sokaknak elvállalták. És inkább üzenetben vártam volna,ha tud erről vmit, dehát ahhoz is ki kell írni a kérdést.

És a spirált sem írják fel,sok helyen kérdeztem,mert nem szültem még. Hiába nem szült nőknek készült is van,nem csinálják meg magában sem.

2017. jún. 6. 10:24
 8/14 anonim ***** válasza:
Itt a változott, jelenleg hatályos jogszabály: [link]
2017. jún. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Szlovák vagy bécsi klinikákat próbáltak már többen is, igen pozitív tapasztalatokkal. Kis türelmet, rögtön küldök valakit, aki tud pontos elérhetőséget.
2017. jún. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Írtam privátot
2017. jún. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!